۱
شیر تولیدی چهارمحال و بختیاری، فاقد "جوش شیرین" است
جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۵
 
سرپرست اداره بهداشت اداره‌کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون نمونه‌ای از تقلب افزایش جوش شیرین به لبنیات از جمله شیر در این استان مشاهده نشده است.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از فارس، سیاوش اخوان با اعلام این مطلب، اظهار داشت: بازرسی و نظارت بر عملکرد کارخانجات فرآوری شیر از سوی بازرسان این اداره‌کل با جدیت پیگیری می‌شود.

وی افزود: از میان انواع غذاهایی که روزانه به مصرف انسان می‌رسد، شیر و فرآورده‌های آن به دلیل تنوعی که دارند در میان گروه‌های سنی مختلف جایگاه ویژه‌ای دارد، شیر یکی از مناسب‌ترین مواد غذایی است که علاوه بر انواع پروتئین‌ها، چربی‌ها، املاح مورد نیاز بدن به‌ویژه فسفر و کلسیم، انواع ویتامین‌ها و نیز تمامی اسیدهای آمینه ضروری را داراست.

اخوان با بیان اینکه شیر منبع غنی از کلسیم است، گفت: نقش عمده کلسیم در تشکیل استخوان و دندان‌ها فرآورده‎های شیر به خاطر مقدار کلسیم کافی، آسانی هضم و ارزانی از بهترین منابع کلسیم است.

سرپرست اداره بهداشت اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه محل عرضه فرآورده‌های لبنی به‌ویژه شیر، باید از قابلیت دسترسی فیزیکی مطلوب برخوردار باشد، گفت: رطوبت و چربی و دیگر ارزش‌های تغذیه‌ای فراوان لبنیات، فسادپذیری آن را به همان نسبت زیاد کرده و شرایط نگهداری و حمل و نقل این ماده مغذی را مشکل ساخته است.

وی با تأکید بر اینکه عرضه مواد لبنی باید از شرایط بهداشتی و ایمنی مطلوبی برخوردار باشد، ادامه داد: فرآورده‌های لبنی باید در شرایط مناسب یخچال نگهداری شوند، بنابراین فضای کافی و مناسب نخستین شرطی است که مقدار خرید را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اخوان خاطرنشان کرد: برنامه غذایی مستمر خانواده، مقدار مورد نیاز اعضای خانواده و شرایط نگهداری و البته دسترسی فیزیکی به فرآورده‌های لبنی مهم‌ترین عوامل تصمیم‌گیری در مقدار خرید مواد این گروه غذایی از بازار است.

وی با بیان اینکه شیر عناصر لازم را در حد تعادل دارا است، گفت: محیط بسیار مناسبی برای فعالیت انواع میکروارگانیسم‌های عامل فساد اعم از باکتری‌ها، مخمرها و قارچ‎هاست و به‌سادگی در معرض انواع آلودگی‌ها قرار می‌گیرد.

اخوان اضافه کرد: بنابراین کنترل بهداشت در تمامی مراحل از لحظه دوشیدن تا رسیدن به کارخانه و نیز فرآیند تولید امری اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به رعایت نکات موثر در راستای تولید شیر سالم، گفت: افرادی که شیر می‌دوشند باید از سلامت کامل برخوردار بوده و کارت معاینه پزشکی برای آنان صادر شده باشد، قبل از دوشیدن شیر، پستان دام را با آب گرم و صابون شستشو دهند، شیر و فراورده‌های آنرا باید در تمام مراحل دوشیدن، حمل و نگهداری در ظروف مجاز، تمیز و سرپوشیده نگهداری کرد.

سرپرست اداره بهداشت اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه در صورت مشاهده هرگونه تقلب با متخلفان برخورد قانونی می‎شود، گفت: این اداره هر شش ماه یک بار نظارت‌های خود را مستمر انجام می‌دهد، با نظارت‌های اعمال شده تاکنون هیچگونه شکایتی مبنی بر اضافه کردن جوش شیرین به شیر عرضه شده به مردم گزارش نشده است.
کد مطلب: 7110
Share/Save/Bookmark
بدون نام
۱۳۹۲-۰۲-۲۸ ۱۵:۵۷:۰۷
دروغ محض است