وضعيت بهداشت گوشت شوشتر متحول مي‌شود
يکشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۹
وضعيت بهداشت گوشت شوشتر متحول مي‌شود
 
رئيس اداره دامپزشكي شوشتر گفت: در صورت واگذاري كشتارگاه نيمه صنعتي شوشتر به بخش خصوصي فصل جديدي در بهداشت گوشت شوشتر آغاز مي‌شود.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از موج، احمدعلي معيني در جلسه‌اي كه منظور بررسي راهكارهاي واگذاري كشتارگاه نيمه صنعتي شوشتر در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در صورتي كه كشتارگاه به بخش خصوصي واگذار شود، نظارت‌ها بر بهداشت اين محل دقيق‌تر و ريزبينانه‏تر خواهد شد.

وي افزود: كشتارگاه مستقيما با بهداشت در ارتباط است و به اين دليل در صورتي كه اين محل به بخش خصوصي واگذار شود مي‌توان انتظاراتي كه از بهداشت در اين محل داشت را ارتقا داد.

معيني با اشاره به اينكه در استان كشتارگاه نيمه صنعتي فعال بسيار محدود وجود دارد، گفت: در شرايط كنوني در استان كشتارگاه نيمه صنعتي بسيار محدود هستند و مي‌توان با واگذاري اين كشتارگاه بازار گوشت را در شهرهاي ديگر تسخير كرد.

وي با اشاره به اينكه شوشتر در امر دام و گوشت تجربه و ظرفيت بسيار خوبي دارد، گفت: بايد استعداد شوشتر را در اين باره به كار گرفت.

اين مقام مسئول با اشاره به شرايط كنوني عرضه گوشت دام به ويژه مرغ اظهار داشت: هر گونه زنده‌فروشي مرغ در سطح شهرستان شوشتر جمع‌آوري شده است و در حال حاضر عرضه مرغ به طور زنده در شوشتر وجود ندارد.

وي با اشاره به اينكه زنده‌فروشي مي‌تواند بيماري‌هاي زيادي را بين مردم انتشار دهد، گفت: مبارزه با اين امر در دستور كار دامپزشكي و اداره بازرگاني شهرستان شوشتر است و تاكنون موردي در اين باره يافت نشده است.

عضو شوراي سلامت و امنيت غذايي شوشتر با تاكيد بر برخورد قانوني و جدي با زنده فروشي مرغ، افزود: برخورد جدي با افرادي كه با وسيله نقليه اقدام به زنده فروشي مي‌كنند انجام مي‌شود و وسيله نقليه آن‌ها نيز توقيف و راهي پاركينگ مي‌شود.

معيني تأكيد كرد: عرضه و فروش مرغ به صورت زنده بايد در سطح شهرستان ممنوع شود و به اين منظور بايد اطلاع‌رساني به مردم براي خودداري از خريد مرغ زنده صورت گيرد كه اين اقدام انجام شده و در حال حاضر اين امر در شهر و حومه به حداقل رسيده است.

وي افزود: واحدهاي فروش مرغ زنده هيچ ‌كدام داراي مجوز رسمي براي واحد تجاري خود نيستند و همگي پلمپ شدند ولي بار ديگر اقدامات خود را از سر گرفته‌اند.

معيني خاطر‌نشان كرد: با پرورش‌دهندگان مرغ در سطح شهرستان هماهنگي‌هايي صورت گرفته تا مرغ پرورش داده خود را يك جا به كشتارگاه بفرستند تا با اين اقدام، زنده فروشي به صورت دائمي و اساسي برطرف شود.
کد مطلب: 5851
Share/Save/Bookmark