۲
نمایش مستند «مادرم بلوط» با سخنرانی فکوهی
شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۴۱
نمایش مستند «مادرم بلوط» با سخنرانی فکوهی
 
جلسات پخش فیلم مستند و سخنرانی انسان شناسی و فرهنگ، با همکاری گروه فرهنگ و جامعه انجمن جامعه شناسی ایران، در سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ پیگیری خواهد شد.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از روابط عمومی فیلم "مادرم بلوط"، در این جلسات فیلم های شاخصی از سینمای مستند ایران با حضور کارگردان، در مورد موضوعات مختلف به نمایش درمی آیند و سخنرانانی از حوزه های مختلف علوم اجتماعی و هنر در مورد موضوعات به ایراد سخنرانی می پردازند.

نخستین جلسه سال تحصیلی جدید روز سه شنبه ۲۶ مهرماه با نمایش فیلم "مادرم بلوط" و سخنرانی دکتر هما ایرانی بهبهانی و دکتر ناصر فکوهی و با حضور کارگردان اثر برگزار خواهد شد.

فیلم: مادرم بلوط
کارگردان: محمود رحمانی
با حضور هما ایرانی بهبهانی و ناصر فکوهی
زمان: سه شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۰ ساعت ۱۷
مکان: بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، طبقه اول، سالن کنفرانس انجمن جامعه شناسی ایران

موضوع جلسه، تخریب محیط زیست و تبعات زیست محیطی آن است.

خلاصه فیلم:
در جریان آبگیری سد کارون ۳ در شمال شرقی خوزستان ۵ هزار هکتار از جنگلهای سرسبز بلوط به زیر آب رفته اند و اسد که راوی داستان است خود داستانی فرعی و متفاوت دارد. کارگرهای زغال که به خاطر ارتزاق شان مجبورند درختان بلوط را قطع کنند در طول سالیان طولانی جنگل را از حالت متراکم خارج کرده اند و ارتباط همه این ها با هم ...

معرفی کارگردان:
محمود رحمانی متولد سال ۱۳۵۸ شهرستان ایذه است. او عضو پیوسته انجمن مستند سازان سینمای ایران، دارنده مدرک ممتاز اولین کارگاه تخصصی سینمای مستند، از انجمن مستند سازان و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است. رحمانی تا کنون جوایز داخلی و بین المللی فراوانی را بدست آورده است از جمله جایزه ویژه هیات داوران جشنواره مونیخ برای فیلم "مادرم بلوط".

معرفی منتقدان و کارشناسان:
هما ایرانی بهبهانی پژوهشگر، نویسنده و استاد دانشگاه تهران است و مدیریت گروه مهندسی طراحی محیط زیست، دانشکده محیط زیست این دانشگاه را برعهده دارد.

ناصر فکوهی، انسان شناس ، نویسنده، مترجم واستاد دانشگاه تهران و همچنین مدیر "انسان شناسی و فرهنگ" است.
کد مطلب: 6743
Share/Save/Bookmark
بدون نام
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۲۰:۵۵:۱۳
این مستند فوق العاده به جا و قابل تحسین است. جامعه ما به امثال محمود رحمانی ها نیاز دارد
سیامک احمدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۲:۱۶:۳۴
با سلام و احترام
نحوه خرید یا دانلود فیلم - مادرم بلوط - را لطفا بیان کنید. ممنونم.