داخلی ورزشی گزارش
۶
وبلاگستان: صعود نفت مسجدسلیمان و روز بیادماندنی بختیاری ها در اهواز
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۲
عکس: شادی مردم بختیاری اهواز
عکس: شادی مردم بختیاری اهواز
 
وبلاگ «مجالگاه منجزی» در جدیدترین پست ارسالی خود، گزارشی از شادی مردم بختیاری اهواز پس از صعود تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان را منتشر کرده است.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، متن این گزارش به این شرح است:

در شب صعود نفت مسجدسلیمان به لیگ برتر، اهواز غرق در شادی خاطره انگیزی بود؛ خیابانهای منتهی به فرودگاه اهواز غرق در چراغانی و نور، صدای تشمالها و لباسهای بختیاری و شادی ده هزار جوان بختیاری اهوازی روزی بیادماندنی را برای مردم این شهر رقم زد.

از محلات زیتون کارمندی و کوروش تا چهارصد دستگاه و منبع آب و کارون، فاز ۱ و ۲ پاداد تا باهنر و سپیدار و کوی رمضان و نبوت و آریاشهر تا زیتون کارگری و کیانپارس و کیان آباد، فقیر و غنی، قومی بی طبقه و خویشاوند شده بودند. 

خیابان نادری قلب تپنده ی اهواز و جاده ی ساحلی جایی که شادمانی جوانان بختیاری راه روزمرگی و شتاب و بی حوصله گی همیشگی مردم این شهر را بست و همه با گذشت به شادی آنها احترام می گذاشتند. بچه های گمنام مسجدسلیمان، فوتبال را پس از صد سال دوری از خانه، به زادگاه اولین خود بازگرداندند.

شادی و پایکوبی در اهواز تا ساعت دو پس از نیمه شب

در شبی که لیگ برتر فوتبال ایران به احترام همت هواداران و بازیکنان نفت مسجدسلیمان ایستاد، اهواز در تصرف شادمانی بود؛ در روزی که شیران بختیاری، دیگر نسل انکار شده ی قبلی نبودند.

قلب ۷ - ۸ میلیون بختیاری در کوله پشتی های بچه تیم نفت از هرمزگان تا اهواز، نگران و شادمان می تپید تا هواپیمای حامل آنها بر زمین نشست و لحظه شور و شادی به اوج رسید.

آن شب «حماسه ملبورن» دوباره در یاد آمد؛ آنچه در این شب رویایی در اهواز اتفاق افتاد تنها استقبال از یک تیم پیروز نبود، شروع عصری جدید از بازگشت اعتبار و اعتماد به نفس به جوانانی بود که قطعاً دیگر مهمترین خبر زندگیشان حلق آویز شدن پسر همسایه و مرگ عزیزانشان در جاده های مرگ آور نیست. 

از امروز، قلب بختیاری در مسجدسلیمان می تپد و این تنها نفت نیست که از چاههای آن فوران خواهد کرد بلکه بازگشت غرور مردمی است که رنجهای بسیار دیده اند و تصمیم گرفته اند تا دیگر منتظر حادثه پیروزی نباشند بلکه خود مبتکر پیروزی باشند. از امروز در هر بازی نفت مسجدسلیمان، میلیونها بختیاری با هم شادمانه خواهند خواند و در بیم و امید هم شریک خواهند بود.

مجالگاه منجزی به همه لربلاگها پیشنهاد می کند که هر روبلاگ با انتشار عکس شادمانی مردم لر در نقاط مختلف کشور، شادی خود را با دیگران تقسیم کنند.

چند عکس از شادمانی بختیاری های اهوازی (عکسها از علی یوسفی / سپنا ):مطلب مرتبط:
- گزارش تصویری از شادی مردم پس از صعود نفت مسجدسلیمان در اهواز
کد مطلب: 8237
Share/Save/Bookmark
پبدنی
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۰۹:۵۴:۲۷
حضور شیران بختیاری در کنار پلنگهای اسیا را تبریک میگوییم
المون - دورود
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۰۹:۰۴:۵۲
با دورود به تمام همتباران لر و بختیاری
مجددا صعود غرور آفرین تیمی دیگر از سرزمین بزرگ لر را به شما تبریک میگوییم
فقط مواظب بی مهری و کمی لطفی و سیاسی کاریهای پشت پرده باشید - مبادا تیم نفت مسجد سلیمان هم به سرنوشت گهر دورود دچار شود
سلام
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۷:۳۱:۲۸
در شهرک حفاري و آغاجري اهواز هم تشمال گذاشته بودند ، در كوي نفت اهواز هم جشن گرفته بودند. كاش اينها را هم مي نوشتيد
فیل ابادی
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۲:۵۴:۱۳
تیامی پیا
سینطا
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۰۷:۵۲:۰۵
سلام
وقتی ما خودمان می نویسیم مردم بختیاری اهواز در ذهن خواننده مفهومی همچون مقیم و یا مهاجر پیدا میکند ، بهتر نیست از کلماتی مثلا اهوازیهای بختیاری استفاده کنیم.
عماد جعفری پور
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۲۱:۴۴:۳۶
هوفس کن، مختصر و مفید