ضرورت توجه به صنعت گردشگری درشهرستان ایذه
يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۳
 
سرویس وبلاگشهر ایبنانیوز

امیر چراغی در جدیدترین پست ارسالی در وبلاگ صدای ایذه نوشت:

گردشگری از دیدگاه یک منبع درآمد و اشتغال، همواره نقشی تاثیرگذار در اقتصاد کشورها داشته است و اغلب کشورها سعی می‌کنند تا با اجرایی‌کردن راهکارهای مناسب، ارائه فرهنگ، آداب و رسوم و موقعیت‌های جذاب و منحصر به فرد، گردشگران را به سوی خود جذب کرده و دروازه‌های سود سرشار این صنعت را به روی خود بگشایند.

ورود گردشگران به یک کشور، نه‌تنها موجب تبادلات مالی و ایجاد مشاغلی هر چند کوتاه مدت و فصلی می‌شود، بلکه فرهنگ کسب و کار، دیدگاه و استنباط بین‌المللی شهروندان مختلف و آداب و رسوم و سنت‌های هر کشور را نیز گسترش می‌دهد. از این منظر گردشگری همواره یکی از بهترین فرصت‌های شغلی و درآمدزایی است که تنها با تبلیغات، خدمات مناسب و با کیفیت، آثار باستانی و مناطق گردشگری، موزه‌ها و مناظر خارق‌العاده طبیعی می‌تواند چرخ‌های اقتصادی کشورها را به گردش درآورد.

صنعت گردشگری یکی از بزرگ‌ترین و پویا‌ترین بخش‌های درآمد خارجی کشورها محسوب می‌شود و به سرعت در حال رشد است. اغلب کشورهای جهان با بهره‌گیری از تجربه‌های موفق و مدیریت کشورهای دیگر سعی می‌کنند تا به جایگاه مطلوبی در این عرصه برسند. از صنعت گردشگری همیشه در جایگاه عاملی برای رشد و شکوفایی اقتصادی یک کشور یاد شده است. هر چه دو کشور از لحاظ وضعیت اقتصادی فاصله جغرافیایی و تشابهات فرهنگی به هم نزدیکتر باشند، فعالیت‌های توریستی و مبادله گردشگر میان آنها قویتر و موثرتر خواهد بود.

شواهد حاکی از این است که امروزه صنعت گردشگری در جهان بسیار گسترده و دارای اهمیت است؛ و می‏توان از این طریق حرکتی به سمت وضعیت مطلوب اقتصادی انجام داد؛ و بدین وسیله بر مشکلات اقتصادی فائق آمد.

اغلب کشورهای سازمان بین‌المللی همکاری اقتصادی و توسعه، که شامل ۳۴ کشور هستند، توانسته‌اند در جذب گردشگران موفق باشند و بخشی از درآمدهای سالیانه کشورشان را از طریق صنعت گردشگری به دست آورند. علیرغم جایگاه ویژه صنعت گردشگری در توسعه اقتصاد و اشتغال، ولی هنوز این صنعت تنها در بخشی از کشورهای منطقه یورو، قاره آمریکا و برخی از کشورهای آسیایی توانسته جایگاه مطلوب خویش را بازشناسد.
کد مطلب: 7239
Share/Save/Bookmark