۴
شیوع بیماری قارچ در دبستان شهید جانعلی دوستانی شهرستان لالی + جوابیه
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۴
شیوع بیماری قارچ در دبستان شهید جانعلی دوستانی شهرستان لالی + جوابیه
 
آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) / گزارش 

در پی مبتلا شدن اکثریت دانش آموزان دبستان «شهید جانعلی دوستانی» شهرستان لالی به بیماری پوستی قارچ، خاتواده های آنان منشاء بیماری را «آلوده بودن تشک کشتی سالن تربیت بدنی شهرستان لالی» می دانند و خواستار بررسی موضوع و جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری هستند.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، پیگیری های خبرنگار ما نشان می دهد تعدادی از دانش اموزان این مدرسه عضو باشگاه کشتی شهرستان بوده و اخیرا در مسابقات استانی نیز شرکت کرده اند که بدلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در سالن کشتی شهرستان به بیماری قارچ پوستی مبتلا شده اند. 

در پی اعزام خبرنگار ایبنانیوز به این مدرسه، مسئولان این مدرسه از ترس بازخواست از سوی مسئولان آموزش و پرورش حاضر به مصاحبه نشدند. با این حال دانش آموزان به خبرنگار ایبنانیوز گفتند که با وجود تماس های مکرر مسئولان مدرسه با اداره بهداشت و همچنین فرمانداری شهرستان لالی، بهداشت شهرستان لالی تنها به دادن دو شیشه الکل ضد عفونی کننده بسنده کرده و از دادن هرگونه امکانات دیگر خودداری کردند و نداشتن بودجه را بهانه نموده اند.
 
بنا بر این گزارش، هر روز به تعداد بیماران این ضایعه پوستی در مدرسه «شهید جانعلی دوستانی» افزوده می شود و عوارضی چون لکه های روی پوست، ریزش موهای سر و ابرو و.. آشکار شده است؛ این در حالی است که در مدرسه
نیز امکاناتی برای ضدعفونی و پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری وجود ندارد.
 
در این میان، بین بی توجهی و عدم مسولیت پذیری مسئولان دولتی در تربیت بدنی، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و فرمانداری شهرستان لالی مورد انتقاد مردم قرار دارد.
 
گفتنی است مدیر مدرسه «شهید جانعلی دوستانی» شهرستان لالی، با ممانعت از فعالیت خبرنگار اعزامی ایبنانیوز، مانع عکس گرفتن از مدرسه و بیماری های پوستی دانش آموزان شد.

خبرهای تکمیلی:

شبکه بهداشت لالی: دانش آموزان مدرسه شهید دوستانی را ویزیت کردیم

با تشکر از خبرنگار ایبنانیوز در لالی؛ به جهت درج این مطلب و توجه به موضوعات بهداشتی. به اطلاع ایشان و عموم بازدیدکنندگان سایت ایبنانیوز و شهروندان عزیز لالی میرساند: 

حداقل سه بار اکیپ بهداشتی مرکز بهداشت شهرستان لالی از مدرسه مذکور بازدید و نسبت به آموزش دانش آموزان، والدین و مربیان آنها اقدام و موارد مبتلا توسط پزشک مرکز شماره یک سرکار خانم دکتر خسروانی ویزیت و درمان رایگان شدند. 

ضمنا" موضوع توسط ریاست مرکز بهداشت، در شورای آموزش و پرورش شهرستان لالی و در حضور فرماندار، رییس و معاونین آموزش و پرورش طرح گردید. 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لالی

کد مطلب: 8067
Share/Save/Bookmark
شهروندلالی
۱۳۹۲-۱۰-۲۹ ۲۰:۴۴:۵۸
این مشکل دامن گیر دانش آموزان دبستان شهید منوچهر هم شده. نام دانش آموز حسین دوستانی کلاس چهارم میباشد. درود بر امین کاشانی بیرگانی. لالی آخر دنیاست...
بدون نام
۱۳۹۲-۱۰-۲۹ ۰۱:۵۹:۰۹
به نظر من باید با مسئولان این فاجعه برخورد شود تا جان بچه ها و مردم رو با شیوع این بیماری پوستی به خطر نیاندازند و باید به این موضوع رسیدگی جدی شود
جهت اطلاع
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۱۵:۰۷:۳۸
http://lalinews.ir/2012-02-13-11-56-03/2012-02-13-11-59-37/3920-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D8%B9-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%B1%DA%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A7%D9%84%DB%8C.html
شوگرد -مال
۱۳۹۲-۱۰-۲۷ ۲۰:۴۶:۳۹
این عکس بالا هم از اون عکسهای بود که نذاشتن بگیری . بابا دست خوش. چرا این خبر را اینقدر بزرگ میکنین هرکه بیماری داره خوب باید به پزشک مراجعه کنه.