داخلی ورزشی خبر
۳
پیام بویری و رامین طاهری، قهرمان کشتی فرنگی آسیا شدند
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۲
پیام بویری و رامین طاهری، قهرمان کشتی فرنگی آسیا شدند
 
"پيام بويری" و "رامين طاهری" دو ورزشکار بختیاری عضو تیم ملی كشتی فرنگی ايران، به مدال طلای رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی آسيا در اولان باتور مغولستان دست یافتند.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسيا که در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد، شاهد درخشش دو کشتی گیر بختیاری از شهرستان ایذه در استان خوزستان بود.

"پيام بويری" نماينده وزن ۷۴ کيلوگرم کشورمان در دور اول با ضربه فنی جانگ چانگ لی از کشور چين را شکست داد و در دور دوم توانست با نتيجه ۸ بر صفر نايوکی هاناياما از کشور ژاپن را شکست دهد. وی در نيمه نهايی با شکست ۸ بر ۷ تامرلان شادوکايف از کشور قزاقستان به فينال راه يافت و در دیدار نهایی توانست با نتيجه ۱۴ بر ۴ آسان آسانوف از کشور قرقيزستان را به آسانی شکست داده و مدال طلای قهرمانی آسیا را به گردن آویزد.

"رامین طاهری" نماینده وزن ۶۶ کيلوگرم کشورمان نیز در دور نخست با نتيجه ۱۱ بر صفر ريوجی آميميا از کشور ژاپن را شکست داد و در دور دوم با نتيجه ۹ بر صفر نورجان بک عبدوگانيف از کشور قرقيزستان را مغلوب کرد و در نيمه نهايی با کسب پیروزی ۱۱ بر ۲ کيونگ دو جونگ از کشور کره جنوبي را پشت سر نهاد و راهی فینال شد و در دیدار نهایی توانست کوسرايف اوبلوبرديف از کشور تاجيکستان را (که به علت دير حاضر شدن بر روی تشک کشتی، از سوی داروان بعنوان بازنده معرفی شده)، پشت سر گذاشته و مدال طلای قهرمانی آسیا را به گردن آویزد. 
کد مطلب: 8319
Share/Save/Bookmark
کـــــوهرنگ
۱۳۹۳-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۸:۳۶
بر پهلوانان نامی بختیاری و همه ی بختیاریها و لرهای ایران زمین و بالاخص ملت ایران، این پیروزی مبارکباد.
سهید بختیاری
۱۳۹۳-۰۳-۱۹ ۰۱:۲۳:۱۷
تبریک به همتباران و همشهریان قهرمان. امیدوارم که با تلاش وپشتکار راه قهرمانی و پهلوانی را ادامه دهند و به سرنوشت بعضی دیگر از کشتی گیران ایذه ای دچار نشوند.
با امید پیروزیهای بیشتر
عماد جعفری پور
۱۳۹۳-۰۳-۱۸ ۱۶:۵۸:۴۱
هزاران درود. گوشتیل گرفتن بختیاری و نه شوخی