داخلی اقتصادی خبر
۳
نقش عشایر بختیاری در تولیدات دامی و صنایع دستی استان اصفهان
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۵۸
نقش عشایر بختیاری در تولیدات دامی و صنایع دستی استان اصفهان
 
مدیرکل عشایری استان اصفهان از نقش قابل توجه خانوارهای کوچنده بختیاری در تولید اقتصادی این استان خبر داد.
 
به گزارش ایبنانیوز به نقل از واحد مرکزی خبر صداوسیما، مدیر کل امور عشایر استان اصفهان با اعلام خبر کوچ بهاره عشایر بختیاری و ورود آنان به مراتع خود در استان اصفهان، گفت: عشایر بختیاری استان اصفهان که جمعیتشان حدود ۲۴ هزار نفر است تا پایان شهریور در مراتع ییلاقی خود در شهرستانهای فریدونشهر، چادگان و شهر داران مستقر هستند.
 
مرادی افزود : این عشایر زمستان خود را در مناطق قشلاقی استانهای خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه بویراحمد گذرانده اند. 

عشایر استان اصفهان با یک میلیون راس دام سالانه ۲۵ درصد گوشت قرمز این استان را تامین می کنند. عشایر استان اصفهان همچنین با تولید ۲۴ هزار متر مربع صنایع دستی از جمله قالی، قالیچه، گلیم، زیلو، حصیر، کناره، خورجین و دستکش یک سوم صنایع دستی این استان را تولید می کنند.

به گزارش ایبنانیوز، علاوه بر خانوارهای یکجانشین روستایی و شهری بختیاری که در شهرستانهای غرب استان اصفهان زندگی می کنند، برخی خانوارهای کوچنده بختیاری نیز در فصل بهار و تابستان در مراتع خود در غرب این استان مستقر می شوند.
کد مطلب: 8300
Share/Save/Bookmark
اکبر
۱۳۹۳-۰۲-۲۹ ۰۸:۴۶:۵۶
توان تولید محصولات پروتینی و لبنی بختیاری و همچنین ظرفیتها با توجه به منابع و چهار فصل بودن بیشتر از اینهاست و همچنین بنظرم بیشترین تولید و مصرف مواد گوشتی و پروتیینی و لبنی بختیاری در خوزستان بیشتر از اصفهان و چهارمهال بختیاری است
محمدی
۱۳۹۳-۰۲-۲۹ ۰۵:۳۰:۲۳
دست گویل و درویلم زحمتکشم درد نکته
بدون نام
۱۳۹۳-۰۲-۲۸ ۱۶:۴۶:۳۱
فقط 24 هزار نفر؟؟