۲
فتح الله بی نیاز نویسنده و منتقد ادبی درگذشت
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۳
فتح الله بی نیاز نویسنده و منتقد ادبی درگذشت
 
«فتح‌الله بی‌نیاز» نویسنده و منتقد ادبی بزرگ لر، روز یکشنبه 12 مهر 1394 بر اثر ایست قلبی در تهران درگذشت.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، «فتح الله بی‌نیاز» نویسنده و منتقد ادبی بزرگ کشور، از مفاخر طائفه بهمئی و متولد 1327 مسجدسلیمان، نویسنده 15 رمان و 7 مجموعه داستان کوتاه و 8 کتاب در حوزه نقد و نظریه ادبی می باشد.

بی‌نیاز در تیرماه ۱۳۲۷ در مسجدسلیمان به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۱ در رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف (آریامهر سابق) فارغ‌التحصیل شد. او فعالیت ادبی خود را از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۸۰ با نام‌های مستعار نشریات مختلف آغاز کرد و چندین داستان کوتاه، مقاله، نقد ادبی، سینمایی و نمایشنامه از وی به چاپ رسید. از شهریور ۱۳۸۰ تا شهریور ۱۳۹۰ با نام اصلی‌اش بیش از ۴۱۱ نقد، مقاله، مرور کتاب و ۶۹ داستان کوتاه و ۴۶ مصاحبه جامع از وی در نشریات گوناگون به چاپ رسید و ۴۷۷ مقاله، نقد، مرور کتاب و داستان کوتاه در فضای مجازی چاپ شده است.

او هم چنین تا خردادماه ۱۳۸۸ در مجموع ۱۵۱ جلسه نقد و سخنرانی داشته است. او به مدت ۱۲ سال عضو هیئت داوران جایزه مهرگان ادب (رمان و داستان کوتاه) بود. هم‌چنین داوری نهایی شماری از جشنواره‌های ادبی منطقه‌ای و استانی کشور را نیز به عهده داشت. بی‌نیاز عضو شورای سردبیری کتاب نقد نگره، دبیر بخش داستان و نقد ادبی مجله نافه بود.
کد مطلب: 8491
Share/Save/Bookmark
بدون نام
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۲۰:۴۴:۳۴
روانشان شاد.
سامان فرجی بیرگانی
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۱۳:۵۵:۰۵
دریغ فتح الله بی نیاز که هرگز درک نشد