داخلی ورزشی خبر
رئيس تربيت بدني دزفول:
این اعتبارات مشکل ورزش دزفول را حل نمی کند
يکشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۲
این اعتبارات مشکل ورزش دزفول را حل نمی کند
 
رئيس تربيت بدني دزفول اعتبار ورزش اين شهرستان را بسيار ناچيز دانست و گفت: اين ميزان اعتبار نمي‏تواند مشكلات را برطرف كند.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از فارس، عبدالحميد كاشي  در جلسه شوراي ورزش اين شهرستان اظهار داشت: با وجود ۳۴ هيئت فعال و ۱۴هزار و ۱۵۰ ورزشكار سازمان يافته، اعتبار ۴۰ ميليون تومان در سال براي ورزش در اين شهرستان بسيار ناچيز است.

وي تصريح كرد: اگر خواسته باشيم تيم‌ها و هيئت‌هاي ورزشي دزفول در استان حرفي براي گفتن داشته باشند بايد براي هر هيئت ۵ ميليون تومان در نظر گرفته شود كه جمعا مبلغي بالغ بر ۱۶۰ ميليون تومان خواهد شد.

كاشي گفت: در سال گذشته با پرورش ۳۶۵ قهرمان در رده‏هاي مختلف ملي، كشوري و استاني اين اداره در هر روز يك قهرماني داشته است و با بيش از ۱۰۰ ميزباني هر سه روز يك ميزباني مسابقات ورزشي را داشته‏ و به طور ميانگين از اين تعداد هر پنج روز يك ميزباني كشوري را داشته ‏ايم.

وي افزود: از مسئولان شهري استدعا داريم به ورزش اين شهرستان توجه و اهتمام بيشتري داشته باشند چرا كه يكي از راه‏هاي فرهنگي جلوگيري از بزهكاري و اعتياد ورزش است؛ جامعه‏اي كه ورزشكاران و پهلوانان آن بيشتر باشند قطعا آن جامعه شاداب، فرهيخته و امن خواهد بود.

رئيس تربيت بدني دزفول اظهارداشت: ورزشگاه شهيد مجديان تنها مجموعه ورزشي تربيت بدني در دزفول است كه در زمان پهلوي دوم ساخته شده كه در آن زمان دزفول جمعيتي كمتر از ۱۰۰ هزار نفر داشته، اكنون كه دزفول بيش از نيم ميليون نفر جمعيت دارد متاسفانه چند سال پيش اين ورزشگاه تخريب شده و با اينكه در سفرهاي استاني ساخت آن مصوب شده و حتي چند بار مسئولان سازمان و مسئولان ديگر از آن بازديد كرده‏اند، هنوز مظلومانه مهجور مانده است.

كاشي يكي از امتيازات توجه ويژه مسئولان به را دزفول جذب يك تيم ليگ اولي فوتبال عنوان كرد تا بتوان با پخش مسابقات اين تيم نظر مسئولان كشوري را به معضل بزرگ ورزش دزفول يعني بازسازي و تكميل ورزشگاه شهيد مجديان جلب كرد.

در ادامه سرپرست فرمانداري ويژه دزفول اظهارداشت: با توجه به سفارش اسلام به امر ورزش بايد تمام همت خود را براي بالابردن سطح كيفي و كمي ورزش شهرستان به كار گيريم و با مديريت منابع از اين بضاعت فعلي به نحو احسن استفاده كنيم.

عبدالرضا احساني‏نيا افزود: با شرايط موجود بايد از خيران، علاقه‏مندان و پيشكسوتان امر ورزش دعوت نمود و از نظرات، پيشنهادات و كمك‌هاي سازنده آنها بهره جست، ورزش نيز مانند ديگر كارهاي اجتماعي عشق و عطش خدمت و فعاليت را مي‏طلبد و در اين راه بايد كوشش بسيار كرد.
کد مطلب: 5845
Share/Save/Bookmark