۱
فراخوان غیردولتی برای بازشناسی آثار و اندیشه های منوچهر شفیانی
يکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۳
فراخوان غیردولتی برای بازشناسی آثار و اندیشه های منوچهر شفیانی
 
آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به بهانه ی انتشار دوره پنج جلدی مجموعه آثار منوچهر شفیانی روشنفکر برجسته بختیاری، در نظر دارد پرونده ی ویژه ی «بازشناسی آثار و اندیشه های منوچهر شفیانی» را به کمک همه پژوهشگران تدوین و منتشر کند.

به گزارش ایبنانیوز، منوچهر شفیانی (1319 - 1346 هـ .ش)، داستان نویس، روزنامه نگار و پژوهشگر فرهنگ عامه بختیاری، بنیانگزار داستان نویسی اقلیمی جنوب و سردبیر مجله خوشه و ترقی در سالهای میانی دهه چهل شمسی، از مهم ترین پایه گذاران تفکر انتقادی در ایران به ویژه در مناطق نفتخیز جنوب می باشد. اکنون که دوره پنج جلدی مجموعه آثار این نویسنده بزرگ پس از نیم قرن منتشرر شده است، از همه صاحبنظران درخواست می شود با ارسال مقالات و یادداشتهای خود با موضوع «بازشناسی آثار و اندیشه های منوچهر شفیانی»، در تدوین این پرونده فرهنگی و تاریخی مشارکت کنند.

این پرونده به شیوه تدریجی در ایبنانیوز به نشانی www.ibnanews.com منتشر خواهد شد. از همه پژوهشگران دعوت می شود مطالب خود درباره منوچهر شفیانی را جهت انتشار به ایمیل heidaribakhtiari@gmail.com ارسال نمایند. منتخب از بهترین مقاله ها و سروده ها، در کتابی با عنوان بازشناسی آثار و اندیشه های منوچهر شفیانی توسط نشر تمتی منتشر خواهد شد.
کد مطلب: 8527
Share/Save/Bookmark
سلام
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۰۳:۲۵:۲۰
بسیار عالی....... امیدواریم نخبگان و اساتید اهل قلم لر بختیاری به موضوعات ایلی و بومی خود توجه داشته باشند و در راه اعتلای فرهنگ و ادبیات مردم دیار خود قدم بر دارند . . .