داخلی اجتماعی خبر
۱
یادداشت صدرا محقق درباره کارگر فداکار صنعت نفت جنوب
شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۵
 

صدرا محقق، روزنامه نگار در یادداشتی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده، به بررسی حوادث منجر به شهادت شهرام محمدی کارگر فداکار صنعت نفت جنوب پرداخته است.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، متن کامل یادداشت صدرا محقق به این شرح است:

کارگر فداکار از دنیا رفت...
ریزعلی خواجوی دهقان فداکاری بود که سال ها پیش با به خطر انداختن جان خود، جان ده‌ها مسافر یک قطار را نجات داد و مثال همیشگی ما برای فداکاری و از خود گذشتگی شد، ریزعلی این شانس را داشت که ده‌ها سال پس از آن حادثه زنده بماند... اما ۹ روز پیش در گوشه‌ای دیگر از ایران یک کارگر فداکار در پتروشیمی ماهشهر جان خود را به خطر انداخت و جان صدها همکار دیگرش را نجات داد اما خودش پس از ۹ روز جدال با مرگ از دنیا رفت. شهرام محمدی، ‏کارگر فداکار‬ پتروشیمی مارون که روز دهم تیر ماه در پی وقوع یک آتش سوزی در پتروشیمی محل کارش، به آتش زد و جان صدها نفر را در نجات داد، امروز از دنیا رفت.
 
روز حادثه "از همه با فریاد خواسته بود فرار کنند اما خودش به جای فرار، به سمت خطر رفت تا جان عده‌ زیادی را نجات دهد. شهرام محمدی، کارگر فداکار خوزستانی که جلو انفجار شیر اصلی گاز هگزان پتروشیمی مارون ماهشهر را گرفت." شهرام ۳۴ ساله بود و متولد شهر ایذه در استان خوزستان، او ۱۳ سال سابقه کارگری در پتروشیمی مارون ماهشهر داشت، یادش زنده‌باد.

کد مطلب: 8456
Share/Save/Bookmark
سید محمد صالح صالحی
۱۳۹۴-۰۴-۲۰ ۱۸:۱۹:۲۳
با سلام به روح پر فتوح قهرمان وطن شهید شهرام محمدی درود خدمتی که این بزرگوار به وطن اسلامی خود کرد کمتر از شهدای 8سال دفاع مقدس نیست این شهید والا مقام خود را فدا کرد که جان هزاران همنوع خود را نجات دادتا خانواده انها بی سر پرست نشوند وتا چرخه صنعت بچرخد
یادش تا ابد گرامی باد