۱۲
تأسیس پارک تفریحی و فضای سبز توسط اولین خیر پارک ساز کشور
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۷
عکس: از راست به چپ: سیاوش محمودی بختیاری، موسوی شهردار و حیدری امام جمعه در مراسم کلنگزنی پارک
عکس: از راست به چپ: سیاوش محمودی بختیاری، موسوی شهردار و حیدری امام جمعه در مراسم کلنگزنی پارک
 
کلنگ احداث پارک ارکیده ۳ به همت اولین خیر پارک ساز کشور، در شهرداری منطقه ۸ کلانشهر اهواز به زمین زده شد. 

به گزارش ایبنانیوز، با حضور شهردار کلانشهر اهواز، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولین محلی، آییین کلنگ زنی پارک محله‌ای ارکیده ۳ کوی نبوت اهواز با همت "سیاوش محمودی بختیاری" اولین خیر پارک ساز کشور برگزار شد. 

موسوی شهردار کلانشهر اهواز در این مراسم گفت: با توجه به لزوم ایجاد اماکن تفریحی و در راستای تامین رفاه و آسایش شهروندان و برخورداری از جامعه‌ای سالم، تکمیل و احداث پارک‌های محله‌ای از اولویت‌های کاری شهرداری‌ها با همکاری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز و همت معاونت فنی و عمرانی مناطق است که هم اکنون نیز در اقدامی بدیع و ابتکاری و برای اولین بار در کشور به همت اولین خیر پارک ساز جناب آقای دکتر محمودی، زمینی به مساحت۷/۱ هکتار با کاربری فضای سبز تبدیل به یکی دیگر از پارک‌های محله‌ای در سطح منطقه هشت خواهد شد. 

موسوی افزود: با این اقدام عام المنفعه خیر بزرگ و ارجمندمان که در راستای خدمت به خلق و بدون هدف کسب منفعت و بدون اینکه بدنبال انتفاعی باشند که مسلما اجر این افراد خیر نزد خداوند متعال محفوظ است، می‌توان اینگونه فرهنگ مشارکتی را با نهادهای اجرایی گسترش داد. شهر اهواز نیازمند کار و تلاش و همت و مشارکت وسیع اقشار جامعه و همه کسانی که در جهت توسعه اقتصادی، فرهنگی، درمانی شهر دغدغه‌ای دارند می‌باشد. و جا دارد این پارک را به نام دکتر محمودی نامگذاری کنیم. 

در ادامه این مراسم آیت الله حیدری امام جمعه موقت اهواز و نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، ضمن تقدیر و تشکر از خیر پارک ساز، این اقدام پسندیده و تازه را مورد ستایش قرار داد. 

سیاوش محمودی بختیاری، اولین خیر پارک ساز کشور نیز در سخنانی، هدف از انجام این پروژه را ترویج فرهنگ پارک سازی و ارزش نهادن به آن، توسعه و گسترش فضای سبز و حفظ و نگهداری فضای سبز بیان کرد. 

وی گفت: در این پارک عملیات‌هایی از قبیل کفپوش گذاری، پیاده رو سازی، چمن کاری، زیر سازی، خاکبرداری، خاکریزی و تسطیح خاک نباتی، مبلمان، روشنایی، وسایل بازی و... را اجرا و به شهروندان اهواز اهدا خواهم کرد. 

گفتنی است "سیاوش محمودی بختیاری" که اکنون عنوان نخستین خیر پارک ساز کشور را از آن خود کرده است، از یک خانواده فرهنگی در استان خوزستان است. خانواده "محمودی بختیاری" پیشتر به واسطه خدمات علمی دکتر علیقلی محمودی بختیاری استاد برجسته زبانشناسی و زبانهای باستانی ایران و فرزندش دکتر بهروز محمودی بختیاری زبانشناس و دانشیار دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شناخته شده است.

تصاویر مرتبط:

(تصویر: از راست به چپ: سیاوش محمودی بختیاری، موسوی شهردار، حیدری امام جمعه موقت درمراسم کلنگزنی)


(تصویر: سیاوش محمودی بختیاری درمراسم کلنگ زنی نخستین پارک خیریه)


(تصویر: سیاوش محمودی بختیاری در حال کلنگ زنی پارک ارکیده 3 اهواز با حضور مسئولان محلی)
کد مطلب: 7999
Share/Save/Bookmark
پریناز
۱۳۹۲-۱۱-۰۶ ۲۲:۱۵:۳۴
دوست دارم عمو جان
عبدمحمد سعیدیان
۱۳۹۲-۰۹-۲۶ ۰۱:۲۶:۰۴
ضمن تشکر از اظهار نظر ساعت 13:14:41 تاریخ 21-09-1392 خصوصا اینکه نام مرا به عنوان نظردهنده نوشته ای ، شایسته است که نام واقعی خود و یا نام مستعاری را انتخاب می کردی تا پاداش زحمت نوشتن نصیب خودت شود
رادمنجزي
۱۳۹۲-۰۹-۲۵ ۱۳:۵۵:۱۷
گر ايران زمين را چون تو ده كس ديگر بود. بس بود.
سياهي لشگر نيايد به كار
يكي مرد جنگي به از صدهزار.
بدون نام
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۰۰:۱۴:۱۳
درود بر شزفت ای انسان ازاده و بزرگوار که انسانیت شایسته توست
این دولت که کاری برای مردم نکرد امیدواریم که انسان هایی که میتوانن کادی کنن تا از نابودی ایران جلوگیری کنن
این فقط ی فپارک نیست یک کمک به شش های مردم ی کمک به حس شادی مردم ی کمک به بازی و سرگرمی کودکان و جلوگیری از انحراف فکری و افسردگی و تقویت روابط اجتناعی انهاست ی کمک به تقویت روحیه خانواده ها ی فضایی برای تفکر برای مطالعه و...
افتخار میکنم به تو ای خانزاده بختیاری....
ایران را دریابیم
جاوارگه
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۰۸:۳۵:۰۰
دکتر عزیز مسجدسلیمان نیاز به محبت شما دارد
احسان - جنت مكان
۱۳۹۲-۰۹-۲۲ ۱۱:۳۳:۵۷
شهروند خوب باعث افتخار همه هست. وجود آدمهاي شريف در هر شهر و قوميتي نشانه فرهنگ و بزرگواري مردم آن است
شاپورمقامی
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۶:۳۸:۱۰
درود بر سیاوش خان محمودی بختیاری.
تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد/ وجود نازکت آزرده ی گزند مباد/ سلامت همه آفاق در سلامت توست/ به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد/ جمال صورت و معنی ز یمن صحت توست/ که ظاهرت دژم و باطنت نژند مباد/ در این چمن چو درآید خزان به یغمایی/ رهش به سرو سهی قامت بلند مباد/ در آن بساط که حسن تو جلوه آغازد/ مجال طعنه بدبین و بدپسند مباد/ هر آن که روی چو ماهت به چشم بد بیند/ بر آتش تو به جز جان او سپند مباد/ شفا ز گفته ی شکرفشان حافظ جوی/ که حاجتت به علاج گلاب قند مباد.
عبدمحمد سعیدیان
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۳:۱۴:۴۱
خیلی خوبه
بختیار وند
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۰۷:۱۸:۴۱
درود بر غیرتت ای شیر مرد بختیاری بخدا افتخار میکنم
مازیار منجزی
۱۳۹۲-۰۹-۲۰ ۱۷:۴۶:۴۵
با سپاس بیکران
از همت والای مردان بلند نظر
جناب محمودی -بهداروند وهمه بختیاری را سرفراز فرمودید
برای شما صمیمانه ترین ارادات ایل منجزی رامیفرستیم.
تاريشا
۱۳۹۲-۰۹-۲۰ ۱۷:۰۵:۰۷
خدايس بنازمت. ستين ايلي . بازم به تيپ و كراواتت.
نكته: آيا ميدانستيد كراوات را ايرانيان باستان و توسط طايفه اي به نام كرواتي اطراف شمال ايران توليد و پخش كردند؟ همان چيزي كه اكنون در كشور خودمان حرام است!
سهراب بهداروند
۱۳۹۲-۰۹-۲۰ ۱۵:۰۷:۵۹
گرواتت سُهر و سفيد شخص سويلدار ،
نم دل كِلند بزن خان پدر دار،
آقاي دكتر محمودي شما افتخار بختياري هستيد. خداوند نگه دارتان باشد.