۱۴
کتاب "تاریخ گمشده بختیاری" تألیف داود حیدری پبدنی منتشر شد
شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
کتاب "تاریخ گمشده بختیاری" تألیف داود حیدری پبدنی منتشر شد
 
کتاب «تاریخ گمشده بختیاری» تألیف داودی حیدری پبدنی منتشر شد.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، داود حیدری پبدنی در گفتگو با خبرنگار ایبنانیوز ضمن اعلام این خبر، افزود: کتاب حاضر، جامع ترین اثر پژوهشی پیرامون نژاد و خاستگاه بختیاری و همچنین موقعیت و جغرافیای واقعی بختیاری و تغییر و تحولات ساختار سیاسی و اداری مختلف تاریخ این قوم از سپیده دم تاریخ تا روزگار ما و نقش آن ها در تاریخ ایران و حماسه آفرینی هایشان در مقابله با دشمنان این مرز و بوم در طول تاریخ است.

وی افزود: در این اثر پژوهشی، ناگفته های زیادی در مورد نقش تاریخی قوم بختیاری و مقابله آنها با دشمنان و بزرگترین فاتحان جهان، از جمله: امپراتوری های آشور، سومر، بابل، اسکندر مقدونی، اعراب، ترکان، مغولان، تیموریان و حکومتگران عموماً بیگانه تبار بیان شده است.

حیدری پبدنی افزود: این اثر پژوهشی با استفاده از حدود چهارصد منبع درجه یک از بزرگترین نویسندگان خارجی و داخلی و نیز با بهره گیری از اسناد تاریخی، سیاسی و فرهنگی منتشرنشده بختیاری و طی یک دهه تحقیق به رشته تحریر درآمده است.

گفتنی است کتاب کتاب «تاریخ گمشده بختیاری» تألیف داودی حیدری پبدنی در ۱۰۱۶ صفحه و قیمت ۶۰ هزار تومان توسط انتشارات دارخوین اصفهان در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است.

به گزارش ایبنانیوز، داود حیدری پبدنی، متولد ۱۳۴۴، پژوهشگر فرهنگ و تاریخ بختیاری است و از جمله آثار وی می توان به کتاب «تازیانه های آز و یلان حماسه ساز؛ بررسی آز در داستانهای شاهنامه» (نشر مرید، شهرکرد، چاپ اول ۱۳۸۸) و مقالات مختلف پیرامون فرهنگ و تاریخ بختیاری اشاره کرد.

علاقمندان جهت اطلاع از مراکز فروش کتاب، می توانند با شماره های ذیل تماس حاصل نمایند: اصفهان ۰۹۱۳۴۳۳۲۳۳۶ (نشر دارخوین)، لنجان ۰۹۳۰۱۰۸۸۱۸۹ ، شهرکرد ۰۹۱۳۳۸۰۰۶۴۱ و ۰۹۱۳۷۰۹۱۱۳۶ ، کوهرنگ ۰۹۱۳۲۸۱۴۲۹۱
کد مطلب: 8448
Share/Save/Bookmark
باباحیدری
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۲۱:۴۶:۰۷
خیلی خوبه یکی از مهمترین مشکلات شناساندن هویت و اصالت بختیاری نبود کتاب های جامع تاریخ افتخار امیز قوم لر بختیاری بود.
بدون نام
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۹:۳۷
جونوم بای پیا...
لطفا در خوزستان هم مرکزی جهت خریداری معرفی کنید
مسجدسلیمان
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۷:۱۴
زنده باد تکسواران عرصه علم و دانش ایل بختیاری
راکی برجویی
۱۳۹۴-۰۴-۰۸ ۰۰:۱۰:۵۶
اقا داوود خاک پاتیم سالار
افشین رئیسی فرد چهرازی یک بختیاری
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۳:۳۶:۳۵
خسته نباشید آقای داود حیدری و بابت این کتاب تشکر می کنم.
استون
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۶:۴۶
با تشکر از اقای حیدری امیدوارم تاریخ بختیاری که مبنای هویت اوست با نگاه واقع بینانه تدوین و تکمیل شود.
محمد غیبی
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۰۷:۵۵
تقدیر و تشکر خود را از همه پژوهشگران همتبار به خصوص دوست خوب و صاحب اثر و قلم جناب داود حیدری پپدنی اعلام میدارم . سردار خدا قوت
بختياري -ايذه
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۴۱:۰۰
به نام يزدان پاك
جاي بسي خوشحالي است كه اصحاب قلم، پژوهشگران و محققين نسل جديد بختياري به ارزش تحقيق، پژوهش و كار علمي بيش از گذشته پي برده اند. يك نمونه ارزشمند آن كتاب ارزشمند و علمي « مقدمه اي بر شناخت زندگي و انديشه سردار مريم بختياري» به كوشش همتبار گرامي جناب آقاي محسن حيدري بوده است كه اتفاقا بسياري از رسانه ها و مجلات معتبر داخلي و خارجي جهت تهيه گزارش به اين منبع مراجعه نموده و مطالب ارزشمندي را در مورد زندگي و شخصيت اين بانوي گرامي ارايه داده اند.
بي شك كتاب همتبار پژوهشگر و محقق جناب آقاي داود حيدري پبدني نيز مي تواند برگ زرين ديگري بر افتخارات جامعه بختياري بيفزايد و تاريخ و پيشينه اين جامعه كهن را براي نسل جديد و ديگر محققان و پژوهشگران داخلي و خارجي بيشتر روشن نمايد.
به اميد تحيق و پژوهش هاي بيشتر .....
مجتبی
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۲۰:۴۰:۳۴
خسته نباشید
امید
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۷:۰۷:۱۹
با سلام و تشکر از مولف گرامی، در تهران هم محلی برای فروش در نظر گرفته شود و اطلاع رسانی نمایید. با تشکر
م-الف
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۵:۵۲:۲۲
با دورد به همت محققان بختیاری تبار که در راه معرفی و اعتلا فرهنگ قوم خویش همچون دگر اقوام سرافراز ایرانی اقدام میکنند. یکی از بزرگترین علل مغفول ماندن بختیاری در تاریخ مکتوب ایران علیرغم داشتن هزاران سردار در ادوار مختلف این سرزمین همانا عدم کوشش در بخش نوشتاری و ثبت تاریخی بوده است و به روایت دگر سردار قلم زن کم داشته و کمتر به پیشینه خود پرداخته اند که این روزها قدمهای مبارکی برداشته میشود و امید که مستدام باد . با سپاس از حیدری پیدنی
المون - دورود
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۱:۳۵:۰۱
با سلام و تقدیر
ایبنای عزیز ، جغرافیای بختیاری فقط اصفهان و شهر کرد نیست. بهتر است شعاع دید خود را وسیع تر کنید ، بهتر بود انتشاراتی هایی از لرستان ، خوزستان و فارس هم اعلام می کردید ، لر فقط در بختیاری خلاصه نمی شود. با تشکر
یک بختیاری
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۹:۲۱:۵۵
برادر ارزشمند و محقق گرامی جناب داود حیدری از زحمات شما بابت تالیف این کتاب تشکر می کنم و امیدوارم همیشه موفق و پایدار باشید.
سامان فرجی بیرگانی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۵۳:۳۶
بسیار خوشوقتیم از افزایش انتشار کتب بختیاری و مشتاق مطالعه این کتاب می باشیم