۶
اولین عمل جراحی تومور قلب در چهارمحال بختياری انجام شد
يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۸
اولین عمل جراحی تومور قلب در چهارمحال بختياری انجام شد
 
نخستین عمل جراحی تومور قلب در چهارمحال بختیاری با موفقیت توسط دکتر رستم اسفندیاری بختیاری پزشک خیّر استان، انجام شد. 

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، دکتر رستم اسفندیاری بختیاری فوق تخصص قلب و سرپرست تیم جراحی قلب بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد، در این باره به خبرنگار جهانبین نیوز گفت: عمل جداسازی توموری با وزن ۱۵۰ گرم در قلب یک جوان ۳۰ ساله با موفقیت انجام شد و این بیمار در صحت کامل به سر می برد. 

وی افزود: در این عمل جراحی که به مدت پنج ساعت به طول انجامید پزشکان مجبور شدند دو ساعت، بیمار را با دستگاه پمپ قلب زنده نگه دارند که در تاریخ پزشکی ایران کم نظیر است.

وی بیان داشت: ماهانه بیش از ۱۵ عمل جراحی قلب باز، در بیمارستان کاشانی شهرکرد انجام می شود که نسبت به گذشته از کیفیت و رشد بالاتری در چهارمحال و بختیاری برخوردار بوده است. 

دکتر اسفندیاری خاطر نشان کرد: چندی پیش، بیماران استان، برای انجام عمل های قلب ناگزیر بودند به استان های همجوار از جمله اصفهان و فارس مراجعه کنند که این امر هزینه های هنگفت و خطرات جانی زیادی را در پی داشت. 

گفتنی است دکتر رستم اسفندیاری یکی از خیران استان است که تا کنون بیش از ده ها عمل جراحی قلب را برای بیماران نیازمند و مستمند، به صورت رایگان انجام داده و به تازگی دستگاه اتوآنالایزر (ABJ) را با هزینه شخصی خود برای بیمارستان کاشانی شهرکرد خریدار نموده است.
 
شایان ذکر است دکتـر رستم اسفندیاری بختیاری فرزند دکتر امیـر اسفنـدیاری بختیـاری (پیشکسوت جراحی عمومی در استانهای اصفهان و چهارمحال بختیاری و نوه اسفندیار خان سردار اسعد اول بختیاری) است و از پزشکان خیّر استان به شمار می رود.
کد مطلب: 7845
Share/Save/Bookmark
منطقی
۱۳۹۲-۰۹-۲۹ ۲۲:۱۱:۰۶
دکتر اسفندیاری خدا خیرت بدهد
D.r f.h
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۰:۳۴:۲۱
مرسی از اقای دکتر. من هم میخام در آینده دکتر فلب و عروق بشم.
شريفي لردگان
۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۶:۵۴:۰۷
باعث افتخار هستند دكتر اسفندياري. از خداوند بزرگ برايشان سلامتي وسربلندي ارزومندم.
فارسانی
۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۲۳:۵۴:۳۶
خیلی ممنون از این انسان بزرگ. درود بر روان پاکش. امید است که چنین افرادی در بختیاری بیشتر شوند.
رضا ازشهرکرد
۱۳۹۲-۰۷-۱۰ ۲۲:۵۸:۲۰
بله پیا گپ کار گپ ایکنه. تیامی دکتراسفندیاری
کوهرنگ
۱۳۹۲-۰۷-۰۸ ۰۸:۲۸:۴۷
به این همتبار ارزشمند ((جناب دکتر رستــم
اسـفــندیاری درود پاک می فرستم و از خداوند منــان سعادت و سلامت برایشان آرزو میکنم و امیدوارم هم استانیهای خوبم در استان چهارمحال و بختیاری قدر ایثار و خدمات ایشان را بدانند وسپاسگزار خدا باشند که همچون سرمایه ای گرانبها به این استان داده است هر چند امثال دکتر قطعا در استان داریم که خدمات آنان نیز قابل ستایش است