۳
اهدا 2 كليه و كبد جوان ۱۷ ساله مسجدسلیمانی
جمعه ۷ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۳۱
اهدا 2 كليه و كبد جوان ۱۷ ساله مسجدسلیمانی
 
دو کلیه و کبد "دانيال محمودي" نوجوان ۱۷ ساله مسجدسلیمانی که بر اثر تصادف دچار ضربه مغزی شده بود، در بیمارستان گلستان اهواز به ساير بيماران اهدا شد.

به گزارش آژانس خبري بختياري (ايبنانيوز) به نقل از شوشان، "دانیال محمودي" نوجوان ۱۷ ساله مسجدسلیمانی بعد از ظهر روز سه شنبه ۲۷ دی ماه، بی خبر از اینکه آخرین لحظات زندگی اش را سپری می کند به همراه یکی از دوستان اش سوار بر موتور می شود که ناگهان حادثه ای ناگواری اتفاق می افتد و در تصادف دچار ضربه مغزی می شود.

دانیال پس از آنکه در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان تحت معاینه قرار می گیرد به دستور پزشکان به بیمارستان گلستان اهواز منتقل می شود و بعد از دو روز، تشخیص مرگ مغزی در او قطعیت می یابد.


پدر و مادر دانیال که در تمام این ساعات برای سلامتی و بازیابی فرزندشان دست به آسمان برده بودند دستان خود را این بار جلوی چشمان شان می گیرند تا برادر کوچک دانیال که دارای معلولیت جسمی است شاهد گریه شان نباشد.

این بار پدر و مادر دانیال تصمیم بزرگتری می گیرند. تصمیم زنده نگه داشتن و اهدای اعضای فرزندشان. محبت و گذشت بی دریغ شان مسولین بیمارستان اهواز و شیراز را خوشحال می کند خوشحال از اینکه جان ۳ بیمار از این طریق نجات خواهد یافت .

پدر و مادر دانیال به محض اینکه توسط یکی از بستگان خود در بیمارستان گلستان متوجه می شوند که دانیال دچار مرگ مغزی شده و دیگر به زندگی باز نخواهد گشت با عمل پیوند موافقت می کنند.

سرانجام شب گذشته ۲ کلیه و کبد دانیال برای پیوند راهی شیراز می شود تا این بار پدر و مادر دانیال ادامه مسیر زندگی فرزندشان را در جسم افراد دیگری تماشا کنند. پیوند درست شب وفات پیامبر اکرم (ص) در بیمارستان گلستان اهواز انجام می شود و آن حضرت چه زیبا فرمودند : از جمله لوازم آمرزش این است که برادر مومن خود را خرسند سازی. 

پدر دانیال از این پس هم سوار تاکسی اش می شود ، مادر دانیال نیز به بزرگ کردن فرزند دیگرش خواهد پرداخت و در کنار غم و شادی خود تا ابد اثرات تصمیم به موقع و خیرخواهانه شان بر جای می ماند...

طبق پیگیری و تماس تلفنی با دکتر بحرینی فوق تخصص جراحی پیوند اعضای بیمارستان گلستان ، پیوندها در شیراز (هم کبد و هم کلیه ها ) با موفقیت صورت گرفته است.
کد مطلب: 6936
Share/Save/Bookmark
معصومه
۱۳۹۲-۰۲-۲۱ ۰۲:۰۱:۳۹
سلام خدا صبر بده به این پدر و مادر فداکار با این قلبهای مهربون که چنین کاری رو کردند. واقعا ایشالا خداوند تمام خوشبختیای دنیا و آخرت رو نصیب این پدر و مادر کند. روحش شاد و یادش گرامی
علیرضا
۱۳۹۰-۱۱-۱۴ ۱۶:۰۱:۲۶
اجرشون با خدای کریم،برای چنین والدینی آرزوی سعادت و عاقبت بخیری دارم.
خدا بهشون صبر بده
مرادی
۱۳۹۰-۱۱-۰۸ ۱۲:۳۸:۲۱
روحش شاد. درود بر پدر و مادری با چنین قلبی بزرگ که نجات جان دیگران را به انتظاری شايد بیهوده ترجیح دادند.