۵
رونمایی از ترانه "كی ونو مشروطه" در كنسرت رضا صالحی در شاهین شهر
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۹
رونمایی از ترانه "كی ونو مشروطه" در كنسرت رضا صالحی در شاهین شهر
 
به مناسبت بزرگداشت سردار بی بی مریم بختیاری، از ترانه كی ونو (كدبانوی) مشروطه در كنسرت بختیاری شاهین شهر رونمایی خواهد شد.

رضا صالحی خواننده موسیقی فولكلور بختیاری در گفتگو با آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) با اعلام خبر فوق تاكید كرد: این اثر سروده لهراسب سلطانی از شعرای خوب بختیاری است و به پاسداشت مقام بی بی مریم بختیاری اجرا می شود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص علیمردان خان و مادر بزرگوارشان سردار بی بی مریم بختیاری اظهار داشت: طبق منویات مقام معظم رهبری باید همچنین شخصیت هایی بیشتر شناخته شوند و ما نیز سعی كرده ايم در ترانه كی بنوی مشروطه موجبات شناخت هرچه بهتر جوانان از سردار بی بی مریم بختیاری را فراهم كنیم.

صالحی در پایان ضمن دعوت از عموم مردم جهت حضور در كنسرت شاهین شهر یادآور شد: موسیقی فولكلور بختیاری برای ماندگاری و پویایی خود نیاز به حمایت مردم دارد.

سردار بی بی مریم بختیاری از رهبران ملی ایران در جنبش مشروطه و مبارزات ضد استعماری جنگ جهانی اول، همواره الهام بخش هنرمندان کشورمان در خلق آثار هنری و ادبی بوده است.

به گزارش ایبنانیوز، كنسرت موسیقی بختیاری توسط گروه هنری تاراز و به خوانندگی رضا صالحی در تاریخ ۳۰ بمهن ماه و ۱ اسفند ماه سال جاری در سالن شیخ بهایی شاهین شهر برگزار می گردد.
کد مطلب: 8412
Share/Save/Bookmark
رضایی میرقائد
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۲۲:۱۱:۲۸
با تبریک سال نو خدمت همتباران بختیاری و استاد رضا صالحی خواننده محبوب وخوش صدای بختیاری که در ترویج اصالت وتاریخ قوم جلیل بختیاری نقش مهمی دارند
محمدی
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۰۰:۱۳:۰۳
آقای صالحی ماهمواره پشتیبان شماو موسیقی بختیاری هستیم
ایرج باقری گله
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۲۹:۱۲
بعدشم سایت شما نوشته کی ونو . بی مریم ک کی ونو نبود . ایشون ی روشنفکر بود. کی ونو یعنی زنی ک خانه داری می کنه .
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۸:۲۰
با سلام -ازاین که جناب صالحی همواره بختیاری را مورد تفقد خویش قرار می دهند نشکر می نمائیم . از طرف بختیاریهای مقیم اصفهان
ایرج باقری گله
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۵:۱۵
خسته نباشید جناب صالحی ی کنسرت هم تو عسلویه برگزار کنید. اغلب جوانان بختیاری اینجان.