خطر بروز آبگرفتگی در معابر شهری ایذه، جدی است
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۷
عکس: آبگرفتگی معابر شهری ایذه، پائیز 92
عکس: آبگرفتگی معابر شهری ایذه، پائیز 92
 
ایبنانیوز / سرویس شوراها و شهرداریها / گزارش 

با شروع فصل سرما و بارندگی و آبگرفتگی خیابانها و معابر شهری ایذه، خطر بروز آبگرفتگی های زیانبار شهرستان ایذه را تهدید می کند.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از آنزان نیوز، در حالی که دقیقا یک سال از بروز سیل آذر ماه ۹۱ در شهرستان ایذه می گذرد، هنوز شاهد بهبودی وضعیت مهار سیلابها در این شهرستان نبوده ایم.

در طول یکسال گذشته حتی شاهد این هستیم که گل و لای ناشی از سیل سال گذشته، هنوز در مکان هایی از شهر دیده می شوند و مسئولین مربوطه اقدامی برای برطرف کردن این مشکلات نکرده اند.

متاسفانه هر بار با وقوع بارندگی، مردم این شهرستان چه در روستا و چه در مرکز شهرستان با مشکل عبور و مرور مواجه می شوند و حتی مسئولان شهرستان خود این مهم را می دانند ولی ظاهرا هیچکدام از مسئولان این وظیفه را برعهده نگرفته است.

شهرداری و دیگر ارگانهای مسئول در هر شهر وظیفه برطرف کردن مشکلات احتمالی در مواقع ضروری به ویژه مهار آبهای سطحی و سیلابهای شهری ناشی از باران هستند. 

به دلیل احاطه شدن این شهرستان در میان کوه های بلند، هر بار پس از بارش باران شاهد جاری شدن آبهای سطحی هستیم که این آبهای جاری بدون مهار شدن و کنترل مسیر، روانه کوچه ها و خیابانها و منازل شهروندان می شود و تاکنون خسارات زیادی به اقتصاد و زندگی مردم وارد کرده است.

مردم ایذه همچنان امیدوارند که مسئولان محترم چاره ای جهت رفع این چنین مشکلات اساسی و مهم بیاندیشند.
کد مطلب: 8043
Share/Save/Bookmark