۱
حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز جاده امامزاده عبدالله باغملک صادر شد
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۲
حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز جاده امامزاده عبدالله باغملک صادر شد
 
رییس اداره راه و شهرسازی باغملک گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در مسیر امامزاده عبدالله این شهرستان به سمت روستای مرغزار این محور گردشگری و زیارتی را ناامن کرده است.

به گزارش آژانس خبری بختیاری(ایبنا نیوز) به نقل از ايرنا، 'ابراهیم شیخ' در اين باره اظهار داشت: در این مسیر چهار کیلومتری حدود دو دهه است که به صورت متمرکز و پراکنده ساخت و سازهایی به صورت غیر مجاز انجام شده اما کاری در رفع مسایل و مشکلات ناشی از این امر صورت نگرفته بود.

وی ساخت و سازها را شامل سازه های ساختمانی و تجاری اعلام کرد و افزود: این ساخت و سازها امنیت محور را به مخاطره انداخته اند.

شیخ گفت: حکم تخریب این ساخت و سازها اخیرا از سوی دادستانی صادر شده که با حمایت دستگاه های انتظامی و قضایی این کار انجام می شود.

شیخ افزود: این ساخت و سازها کم عرض شدن جاده را به دنبال داشته و باعث شده تردد خودروها در آن به سختی صورت گیرد.

رییس اداره راه و شهرسازی باغملک اظهار کرد: کم عرض بودن جاده باعث برخورد وسایط نقلیه در آن شده است.

وی افزود: برای نخستین بار است که در این ارتباط اقدام موثری برای تخریب ساخت و سازها صورت می گیرد.

بقعه امام زاده عبدالله در ۴۳ کیلومتری شرق باغملک قرار دارد که یک هزار و ۵۰۰ نفر اهالی روستاهای امام زاده عبدالله، گندمکار، نایاب، زواب و برول در محدوده محور ارتباطی صیدون به این بقعه زیارتی سکونت دارند.

مردم باغملک برای این امامزاده احترامی خاص قایل بوده و از جایگاه ارزشمند و بالایی نزد مردمان این دیار برخوردار است.

سالانه و به طور مستمر بویژه در روزهای تعطیل و اعیاد از داخل و خارج از استان زایران بسیاری برای زیارت این بقعه به باغملک می روند.
کد مطلب: 8395
Share/Save/Bookmark
a
۱۳۹۳-۰۸-۲۳ ۱۷:۱۱:۲۷
با سلام
یک هموطن همت کرده و یک لغتنامه لری آنلاین با ویژگی ثبت معنی لغات توسط مردم بازدید کننده ایجاد کرده.لطفا این وبسایتو لینک کرده و تبلیغ کنید.یه وقت سوء تفاهم نشه و کسی فکر نکنه من از طرف این وبسایت دارم تبلیغ میکنم.اقدام من کاملا شخصی است.این هم آدرسش:
l_orfa.ir