داخلی گردشگری خبر
منصوری بیدکانی:
تشکیل وزارت گردشگری مشکل بیکاری را حل می کند
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۹
تشکیل وزارت گردشگری مشکل بیکاری را حل می کند
 
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه بهتر است هر شهری یک رایزن گردشگری داشته باشد، تاکید کرد: با افزایش ورود گردشگر به کشور مشکل بیکاری حل می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار تشکیل وزارت گردشگری شد و گفت: ورود توریست به کشور کلید حل مشکل بیکاری است .

به گزارش آژانس خبری بختیاری(ایبنانیوز) مجید منصوری بیدکانی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، به سازوکارهای ایجاد اشتغال در کشور پرداخت و گفت: حدود ۵ تا۶ میلیون بیکار در کشور وجود دارد که برای ایجاد اشتغال برای آنها اگر بخواهیم در صنایع معدنی سرمایه گذاری کنیم به ازای هر نفر ۲۰۰ هزار تومان پول نیاز داریم و اگر در بخش پتروشیمی بخواهیم سرمایه گذاری کنیم ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان احتیاج داریم.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: برای تامین سرمایه مورد نیاز سرمایه گذاری در هر یک از بخش های پتروشیمی و یا صنایع معدنی به منظور ایجاد اشتغال ۶ میلیون نفر نیاز است که درآمد حاصل از صادرات ۱.۵ میلیون بشکه نفت را صد در صد اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه تمام رییس دولت ها ادعای ایجاد ۲ میلیون شغل در روز را دادند، گفت: ایجاد اشتغال نیازمند سرمایه است که آن هم با پول نفت تامین نمی شود و نیاز به سرمایه بخش خصوصی به خصوص سرمایه گذار خارجی است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر این که برای ورود سرمایه گذاری خارجی باید فضا و محیط کشور آماده جذب توریست شود، گفت: با امر به معروف و نهی منکر توریست مخالف بودم و مخالفتم را اعلام کردم.

منصوری بیدکانی بر اینکه باید فضای مناسب برای جذب توریست و سرمایه گذار خارجی باز شود تاکید کرد و گفت: یا باید بیکاری را تحمل کنیم یا باید فضا را برای سرمایه گذاری خارجی بازکنیم و در این راستا وزارت صنعت و ارشاد هر دو باید تلاش کنند.

نماینده مردم لنجان گفت: اسید پاشی ها اثر منفی بر جذب توریست گذاشت و باعث شد توریست داخلی و خارجی در اصفهان کاهش یابد.

وی به آسیب های اقتصادی اسید پاشی اشاره کرد و گفت: از نظر داشتن قوانین جرمی در راس کشورهای دنیا هستیم که این به ضرر کشور است و نیاز است در این گونه قوانین بازنگری کنیم.

منصوری بیدکانی خواستار تشکیل وزارت معدن و گردشگری شد و گفت: ذوب آهن اصفهان و مس کرمان تقریبا سالیانه ۴ میلیارد دلار درآمد دارند در حالی که برخی کشورها که منابع معدنی شان کمتر از ماست درآمد معدنی شان ۱۷۰ و میلیارد دلار است.

این عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه بهتر است هر شهری یک رایزن گردشگری داشته باشد، تاکید کرد: با افزایش ورود گردشگر به کشور مشکل بیکاری حل می شود.
کد مطلب: 8387
Share/Save/Bookmark