تجلیل از فعلان عرصه سلامت در یاسوج
چهارشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۱
تجلیل از فعلان عرصه سلامت در یاسوج
 
رئيس دانشگاه علوم پزشكي کهكیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با برگزاري برنامه‌هاي بزرگداشت هفته سلامت فعالان عرصه سلامت در کهكیلویه و بویراحمد تجليل و قدرداني مي‌شوند.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسام نبوی زاده در نشست هماهنگي برگزاري برنامه‌هاي بزرگداشت هفته سلامت در کهكیلویه وبویراحمد انسان سالم را محور واقعي توسعه پايدار دانست و اظهار داشت: مسئله بهداشت و سلامت انسان اختصاص به يك هفته ندارد و در واقع هفته سلامت نمادي در راستاي اين هدف بزرگ است. 

نبوی زاده از برگزاري مراسم تقدير از فعالان عرصه سلامت همزمان با هفته سلامت خبر داد و گفت: برگزاري همايش بزرگداشت روز پرستار، نواختن زنگ سلامت در مدارس سراسر اين استان برگزاري پياده‌روي عمومي، عيادت از بيماران بستري در بيمارستان‌هاي اين استان از ديگر برنامه‌هاي در نظر گرفته شده به مناسبت هفته سلامت است. 

وي شعار هفته سلامت سال‌جاري را "مقاومت به داروهاي ضد ميكروبي، يك تهديد جهاني " اعلام كرد و گفت: روز اول اين هفته با عنوان مردم، آموزش همگاني و پيشگيري از مقاومت‌هاي ضد ميكروبي نامگذاري شده است، روز دوم با محوريت توجه به اهميت مباحث مربوط به سلامتي ‌از نظر ملي و ترويج نشاط و سلامتي، روز سوم با عنوان پرستاران، ماماها و تجويز و مصرف منطقه دارو، روز چهارم با عنوان عفونت‌هاي بيمارستان و مقاومت ضد ميكروبي و روز پنجم هفته سلامت پزشكان، دندانپزشكان و پيشگيري از مقاومت‌هاي ضد ميكروبي نامگذاري شده است. 

نبوی زاده اضافه كرد: روز ششم هفته سلامت روز داروسازان، دامپزشكان و توليد و مصرف منطقي داروهاي ضد ميكروبي و روز پاياني هفته سلامت به نام سياست‌ها، قوانين و تحقيقات در پيشگيري از مقاومت‌هاي ضد ميكروبي نامگذاري شده است. 

وي ياد آور شد: هفته سلامت با هدف اطلاع رساني و جلب مشاركت آحاد مردم و دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط به منظور تعميق و توسعه برنامه‌هاي سلامت و در نتيجه ارتقاي سلامت در اين استان اجرا مي‌شود. 

وی پرداختن به آموزش و اطلاع رساني به مردم را يكي از ويژگي‌هاي بحث سلامت در جامعه خواند و افزود: با توجه به اينكه توسعه پايدار نيازمند جامعه سالم است توجه جدي به سلامت به عنوان يكي از مقوله‌هاي حياتي كشور محسوب مي‌شود. 

وي ادامه داد: با توجه به اهميتي كه امر بهداشت و سلامت براي آحاد جامعه دارد، مسئولان جامعه و متوليان امر بهداشت و سلامت بايد در قالب برنامه‌هاي آموزشي، تذكرات لازم و هشدارهاي ضروري را به جامعه منتقل كنند.

کد مطلب: 5759
Share/Save/Bookmark