پذیرش دانشجو در 3 رشته جدید در دانشگاه یاسوج
سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۵
پذیرش دانشجو در 3 رشته جدید در دانشگاه یاسوج
 
رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه یاسوج گفت:این دانشکده از مهرماه سالجاری در سه رشته جدید دانشجو پذیرش می کند که رشته جنگل داری در مقطع کارشناسی و رشته اصلاح دام و نماتد شناسی (ریز کرم شناسی) درمقطع کارشناسی ارشد است که رشته نماتد شناسی تنها در دانشکده کشاورزی در دانشگاه یاسوج برای اولین بار در سطح کشور دانشجو پذیرش می کند.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از رسانه ها، اشکبوس دهداری افزود:در این دانشکده تعداد ۸۰۰ دانشجو در رشته های زراعت،اصلاح نباتات،علوم دامی و گیاه پزشکی در مقطع کارشناسی و تعداد ۱۳۰نفر در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های زراعت،حشره شناسی گیاهی،علوم خاک شناسی، توسعه روستایی مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار کرد: هر دانشگاه برای پیشبرد اهداف آموزشی نیاز به پیش زمینه های مناسبی دارد و دانشگاه دولتی با توجه به فیلتر های زیادی که دارند برای مجوز رشته های جدید باید هیأت علمی توانا و امکانات آزمایشی مناسب فراهم باشد و این دانشکده نیز برای بالابردن کیفیت آموزشی خود باید هیأت علمی توانا را جذب کند،کلاس ها را به وسایل کمک آموزشی مجهز کند و فضای آزمایشگاهی که با مشکل تجهیزات مواجه است،رفع کند.

رییس دانشکده کشاوزی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: با توجه به پتانسیل های استان سعی داریم رشته های منابع طبیعی را گسترش دهیم و رشته های مرتع داری و منابع طبیعی را ایجاد کنیم و در راستای طرح قانون بهره برداری در کشاورزی که دانشکده ها موظف شده اند که تعداد واحدهای کارورزی خود را افزایش دهند،گام برداریم.

دهداری ترکیب جنسی دانشجویان و نوع رشته های مطرح شده که مربوط به اولویت ها ی استانی بخصوص در جهت جذب و اشتغال فارغ التحصیلان است را از برنامه های قانون بهربرداری کشاورزی عنوان کرد.

وی وجود بیکاران در رشته کشاورزی را ناشی از تعداد دانشگاهها، پذیرش زیاد دانشجو در این رشته و خروجی دانشگاهها دانست و خاطرنشان کرد:با وجود قانون بهره برداری در کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی باید رشته های مورد نیاز استان را در دانشگاه اعلام کند تا زمینه جذب دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های کشاورزی فراهم شود.

وی بیان کرد:تعداد هیأ‌ت علمی این دانشکده ۴۰ نفر دکتری حرفه ای و سه نفر مربی هستند که در رشته های خاص اعلام نیاز شده و دنبال جذب بیشتر هیأت علمی هستیم و ما آمادگی رفع مشکل کل استان در زمینه ها و رشته های مختلف راداریم.

رییس دانشکده کشاوزی دانشگاه یاسوج استیجاری بودن زمین های در دست تحقیق ،کمبود عتبارات مالی،مشخص نبودن حدود زمین های آموزشی و تحقیقاتی که به این دانشکده واگذار شده است را از عمده مشکلات این دانشکده عنوان کرد.

دهداری در پایان از ارگانهای دولتی و نهادهای مردمی خواست که این دانشگاه را به عنوان دانشگاه مادر حمایت کنند.
کد مطلب: 5876
Share/Save/Bookmark