۳
فیلم کوتاه "دایه"، تصویرگر گوشه‌ای از فداکاری مادران بختیاری است
سه شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
فیلم کوتاه "دایه"، تصویرگر گوشه‌ای از فداکاری مادران بختیاری است
 
مرتضی شهبازی گندمکاری کارگردان فیلم کوتاه "دایه" گفت: امیدوارم فیلم کوتاه "دایه"، بتواند گوشه‌ هایی از فداکاری مادران بختیاری را به تصویر بکشد.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، مرتضی شهبازی در گفتگو با خبرنگار ایبنانیوز با اعلام این مطلب، افزود: این فیلم زندگی پیرزنی تنها در روستاهای چهارمحال بختیاری را روایت می کند که با قالیبافی و نگهداری بزغاله شیرخواره تنها بزش روزگار می گذراند. وی با بردن بزش به چرا اتفاقی برایش رخ می دهد که قصه فیلم را به سمت و سوی دیگری می برد.

وی افزود: هدفم از ساخت این فیلم کوتاه ۱۱ دقیقه ای این بود که گوشه ای از فداکاری ها و ایثار مادران بختیاری را به تصویر بکشم.

شهبازی گفت: این فیلم به سفارش هیچ نهاد و ارگانی ساخته نمی شود و کلیه هزینه ساخت آن به صورت شخصی تأمین گردیده است و امیدوارم این فیلم در سال جاری در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور داشته باشد.

گفتنی است در این فیلم که به تهیه کنندگی آرش پورسعادت و کارگردانی مرتضی شهبازی گندمکاری ساخته شده است، بیگمجان طهماسبی گندمکاری و مجید حیدری به عنوان بازیگران نقش اصلی، محمد ثریا به عنوان تصویربردار، مسعود حمیدیان در مقام صدابردار، آرش پوراسماعیلی به عنوان دستیار تصویربردار، مازیار عطاریان موسیقی و جواد غلامرضایی در مقام صداگذار و محمد ثریا در مقام تدوینگر همکاری داشته اند.
کد مطلب: 8431
Share/Save/Bookmark
حامد شهبازی گندمکاری
۱۳۹۴-۰۳-۰۸ ۰۰:۵۹:۱۳
مرتضی جان امیدوارم نام خود و نام بختیاری را در تمام دنیا جاوید نکه داری....
با ارزوی اسکار برای دایه و فیلم دایه
علی حسین بخشی
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۶:۱۱:۴۲
زنده باد زنان شجاع بختاری
یک بختیاری
۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۵:۲۶:۵۴
درود بر کارگردان محترم ....
بدون شک زنان ایلات و عشایر بیشترین زحمت ها را در طول زندگی متحمل می شوند لذا پرداختن به زندگی این قشر زحمتکش بسیار کار مهم و قابل ستایشی است . امیدوارم اینگونه کارها ادامه یابد ...