۳
کتاب دانشنامه و واژه نامه بختیاری تالیف امیر رستمی بابادی منتشر شد
يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۶
کتاب دانشنامه و واژه نامه بختیاری تالیف امیر رستمی بابادی منتشر شد
 
کتاب «بختیاریکا؛ دانشنامه و واژه‌نامه بختیاری» نوشته امیر رستمی بابادی توسط انتشارات ارشدان در 520 صفحه و قیمت 25 هزار تومان منتشر شد.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، امیر رستمی بابادی در گفتگو با خبرنگار ایبنانیوز، ضمن اعلام این خبر، افزود: این کتاب به منظور ایفای نقش یک منبع مهم اطلاعاتی‌ در حوزه های پژوهشی مرتبط با زبان بختیاری تألیف شده و حاصل سالها تحقیق میدانی است.

رستمی بابادی اظهار داشت: کتاب «بختیاریکا؛ دانشنامه و واژه نامه بختیاری» شامل ۵۲۰ صفحه و چهار فصل است. فصل اول با عنوان مقدمه ای بر تاریخ و زبان بختیاری در ۵۰ صفحه، فصل دوم با عنوان واژه نامه مشتمل بر ۱۱۵۰۰ واژه و اصطلاح در ۳۰۰ صفحه، فصل سوم با عنوان پیوست تفکیک واژگان حوزه‌های مختلف در ۱۰۰ صفحه، و فصل چهارم با عنوان جداول کاربردی (شامل معرفی الفبا، اعضا بدن، القاب، صرف افعال، نامها و...) در ۵۰ صفحه تدوین شده اند.


رستمی بابادی افزود: این کتاب از اوائل خرداد ماه در کتابفروشی های معتبر در تهران و چهار استان بختیاری نشین (اصفهان، چهارمحال بختیاری، خوزستان و لرستان) توزیع خواهد شد.

به گزارش ایبنانیوز، امیر رستمی بابادی متولد ۱۳۶۳ در شهرستان لالی استان خوزستان، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی و کارمند فرمانداری لالی است. پیش از این یک مجموعه شعر از وی با عنوان «تنها» منتشر شده بود.
کد مطلب: 8432
Share/Save/Bookmark
مینا بابادی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۳۰:۲۳
خدا قوت
با تشکر از فعالیت های شما
فرامرزی بابادی
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۸:۰۱:۵۲
احسنت عموزاده عزیز
م/اذر
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۰:۵۲:۱۰
با امید به ادامه تلاش همتباران ارجمند در معرفی فرهنگ بختیاری.