داخلی سياسی خبر
۸
نامه سرگشاده نماینده مردم اهواز به رییس جمهور
آقای روحانی! آب اشامیدنی ما آلوده است
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
آقای روحانی! آب اشامیدنی ما آلوده است
 
مردم خوزستان با بغض و آه می گویند؛ هوای ما نفتی است. بارانمان اسیدی است. آب شربمان شیمیایی است. نصیب ما از ده ها پروژه ملی ، بیکاری است . براستی چرا ؟!!
شریف حسینی خطاب به رئیس جمهوری نوشت: ظاهراً مقرر است در دولت شما تدبیر زمینه ساز امید باشد! اصولاً از تدابیر خود در خوزستان بگویید؟ آیا طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که وعده دادید محقق شد؟ آیا منطقه آزاد اروند نفعی برای مردم استان داشت؟ آیا اروند لایروبی شد؟ آیا تبعیض از بین رفت ؟ایا اشتغال برای جوانان ایجاد شد ؟

به گزارش آژانس خبری بختیاری(ایبنانیوز)، سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در نامه سرگشاده ای به ریاست جمهوری نسبت به وضعیت رود کارون و زاینده رود اعتراض کرد که متن آن بدین شرح می باشد:

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با سلام و احترام ،

بیست و چهارم خرداد طلیعه حماسه ای دیگر در سپهر سیاسی جامعه ایرانی بود و چون همیشه همه ایرانیان در شکل گیری این حماسه سهیم بودند.

دولت شما با پیام خرد و اندیشه و عدالت آمد و مگر مردمان دیار نخل و آفتاب و کارون جز این چه می خواهند.

پانزده ماه از آن روزهای بیم و امید می گذرد و باید بنام فرزند خوزستان پُرمهر، صادقانه و از سَر درد سخنانی به عرض رسانم و چون همیشۀ تاریخ، قضاوت را به چشم خطاناپذیر مردم بسپارم.

این روزها بر اساس وعده ای که به مردم اصفهان از سوی دولت داده شد شاهد جریان دوباره آب در زاینده رود هستیم.

بی گمان این مهم موجب خوشحالی و سرور بخشی از هموطنان ماست و از این رو ما نیز خود را در این شادی سهیم دانسته و همواره از درگاه ایزد توانا خواهان بهروزی همه ایرانیان در جای جای این سرزمین الهی هستیم اما در همین راستا و به این بهانه ذکر چند نکته خالی از لطف نیست؛

الف) می گویند دولت راستگویان و خوش عهدان مستقر شده است. به طور حتم خاطر مبارک هست که در جمع مردم اهواز در نخستین سفر استانی خود گفتید که آب موسوم به پروژه غدیر یک هفته دیگر به اهواز خواهد رسید! آیا می دانید این وعده امروز به ضرب المثلی کنایه آمیز در خوزستان تبدیل شده است؟

آیا می دانید آب غدیر که به اهواز نرسید، همان آب غیر قابل شرب با سرعت و مقدار کمتری در شبکه آب آشامیدنی اهواز جاری است؟ آیا باید هیات حقیقت یاب از فلان کشور خارجی بیاوریم تا شما باور کنید آب غدیر به اهواز نرسیده است؟ مردم اهواز تنها یک پرسش دارند: وعده رئیس جمهور ما چه شد؟

ب) ظاهراً مقرر است در دولت شما تدبیر زمینه ساز امید باشد! اصولاً از تدابیر خود در خوزستان بگویید؟ آیا طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که وعده دادید محقق شد؟ آیا منطقه آزاد اروند نفعی برای مردم استان داشت؟ آیا اروند لایروبی شد؟ آیا تبعیض از بین رفت ؟ایا اشتغال برای جوانان ایجاد شد ؟

بگذریم، دامن سخن را تنها در دامنه آب این مایع حیات بخش می گستریم. امروز که آب کارون بر پهنه زاینده رود جریان یافته است. یعنی صدها کیلومتر آب بالا و پایین رفته تا اصفهان از نعمت زیبایی آب محروم نماند. مردم خوزستان ما می پرسند دولتی که می تواند آب را در آن حجم و شکل به زاینده رود ببرد چرا نمی تواند آب کارون را که تنها چند متر با خانه های ما فاصله دارد را در لوله های شبکه آب اهواز جاری سازد؟ بی تردید پاسخ به این سوال از مذاکرات هسته ای با دولت های استکباری سخت تر و دشوارتر نخواهد بود!

ج) آقای روحانی! آب اشامیدنی ما آلوده است. این را با صدای بلند و به اعتبار صدها گزارش فنی و تخصصی مراجع بی طرف و مستقل می گویم. کدام مدیر خوزستانی و شهروند است که دستگاه تصفیه آب نداشته باشد؟ آیا این دستگاه ها، تصفیه شیمیایی هم می کنند و یا تنها کدورت و طعم و بوی آب آلوده اهواز را می کاهند. چگونه وجدان مدیران وزارت نیروی شما آسوده است وقتی که آب کارون را در پهنه زاینده رود جریان می اندازند، روزانه صدها خوزستانی به دلیل شرب آب آلوده راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی می شوند. مردم خوزستان با بغض و آه می گویند؛ هوای ما نفتی است. بارانمان اسیدی است. آب شربمان شیمیایی است. نصیب ما از ده ها پروژه ملی ، بیکاری است . براستی چرا ؟!!

د) آقای روحانی! آب خوزستان صدها کیلومتر مسیر را طی کرد و به زاینده رود رسید. خدا را شاکریم و روحانی مچکریم ! اما آیا مایه شرمساری نیست که آب بیش از هزار روستای خوزستان به وسیله آب تانکر تامین می شود. آیا مردم ولایتمدار اصفهان که ده ها هزار فرزند برومند خود را برای دفاع از خاک تفتیده خوزستان فدا کرده اند می پذیرند آب کارون درختان حاشیه زاینده رود را سیراب کند و چشم مردم روستاهای خوزستان در انتظار تانکرهای آلوده آب آشامیدنی به جاده های خاکی این مناطق خشک شود.

م) علی رغم تجارب تلخ سال های گذشته این روزها نیز شاهد بستری شدن صدها خوزستانی پس از بارش های اسیدی اهواز بودیم، آیا روا نبود وزیر بهداشت شما بر بالین این گرفتاران نجیب نیز حاضر می شد و از نزدیک در جریان امور قرار می گرفت؟ اصولاً آیا تفاوتی میان شهروندان این استان و آن استان وجود دارد؟ مردم با هوش و زیرک ما دولتمردان خود را در سنجه محک قرار می دهند و به هیچ روی تبعیض و نگاه متفاوت دولتیان را نمی پذیرند. آقای روحانی! از وزیر بهداشت خود بپرسید؛ بیمارستان شفای اهواز تنها پناه گاه بیماران سرطانی استان خوزستان دیگر امکان پذیرش ندارد. آیا درد سرطان به دلایل نامعلوم و هزینه های گزاف کافی نیست!

ل) بیست و اندی سال است که دولت های مختلف بدون توجه به وضعیت بهداشتی استان در پی انتقال آب کارون از سرشاخه ها به فلات مرکزی هستند، بیست و اندی سال است که فریاد نمایندگان استان خوزستان و مخالفت کارشناسی و مستدل اهل علم و فن به جایی نمی رسد! بیست و اندی سال است. اما هنوز ذره ای همبستگی مردم نجیب خوزستان به اسلام، انقلاب و رهبری کاهش نیافته وبا جرات می توان گفت خوزستان سنگر نخست دفاع از حریم ولایت است، آقای روحانی ناگهان چه زود دیر می شود، اجازه ندهید نام دولت شما هم در صف دولت های بی توجه به آینده خوزستان عزیز قرار گیرد.

مردم خوزستان مگر چه می خواهند؟ هوای سالمّ ،آب شرب سالم ، اشتغال ، رفع تبعیض و ....

آقای رئیس جمهور، معاون اول، وزیر نیرو و شش وزیر اصفهانی دولت، شب بخیر!

فرزند کوچک خوزستان: سید شریف حسینی./
کد مطلب: 8388
Share/Save/Bookmark
اکبر
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۹:۱۳:۲۹
ایبنای عزیز شما رسانه و صدای مردم بختیاری هستیدنه خوزستان واصفهان
میثم
۱۳۹۳-۰۸-۲۷ ۰۳:۰۳:۰۱
با سلام اقای نماینده حدودا ۶ سال و نیم است که شما نماینده هستی الان متوجه این الودگی اب شده اید یا اینکه با موج مردم حرکت می کنید برای رسیدن به قدرتی دو باره تا اهداف قومی خود را دنبال کنید مجلسی که شما عضوش هستید به فکر تنها چیزی که نیست مردم است مصالح گروهی اقلیت را به مصالح ملت ترجیح می دهد و با سد کردن در برابر دولت تدبیر و امید فرصت خدمت را از این خادمان می گیرد سوالی از شما دارم طرح انتقال اب کارون بودجه اش در چه زمانی بسته شد ایا در ان موقع شما نمایندگان خوزستان در خواب زمستانی بوده اید وقتی توان دفاع از حقوق ملت را ندارید پس چرا فرصت را به دیگر عزیزان نمی دهید
۱۳۹۳-۰۸-۲۵ ۰۸:۵۹:۵۳
به اسم بختیاری به کام دیگران
وحید دهکردی
۱۳۹۳-۰۸-۲۱ ۱۲:۵۹:۲۶
به نام یزدان پاک
درود بر همه
مگه حرف حقیقت تلخه که بعضی از این نامه ناراحت شدن؟
حتی اگه تبلیغ هم باشه بازم دستش درد نکنه که پیگیری این مشکل را کرده است.
بر مجتبی هم درود که مشکل را تنها مربوط به خودش ندونسته و دفاع از خقوق را مربوط به خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری دونسته.
۱۳۹۳-۰۸-۲۱ ۰۸:۲۵:۳۴
اقای سیدشریف برای خوزستان چه کردید جز اینکه شعار دادید و کلیپهای تصویری تهیه کردید، بازهم انتخابات نزدیک شد و شعاردادنهای شما نمایندگان شروع شد اگر18نماینده خوزستان از جان و دل تلاش می کردند ایا واقعا امکان بازگرداندن اب به کارون فراهم نبود.
میدوارم از حمایت از سیدشریف پشیمان نشوید
منجزی
۱۳۹۳-۰۸-۲۰ ۱۴:۲۶:۰۰
تبلیغ کن ایبنا برا کسی که دستش رو شده برا همه تبلیغ کن طوری نیست
Mojtaba
۱۳۹۳-۰۸-۲۰ ۱۴:۰۵:۳۹
درود به شرفت سید
الحق که نماینده همه استان هستی.
قبلا هم دراین سایت گفته ام کارون رود فاضلاب است نه آب.
در تهران چنین رودخانه هایی زیادند.
ما بایستی در کنار مردم لرستان و چهارمحال بختیاری از حقوق خود دفاع کنیم.
دریاچه ارومیه خشک شده بدلیل احداث سد که مردم آذربایجان از آن نفع می برند.1300میلیارد تومان برای احیای دریاچه درسال اول اختصاص داده شده است.
مبالغ هنگفتی سالانه خرج احداث خطوط انتقال آب به مرکز کشور می شود.
باور کنید هرچه درخوزستان هزینه شود بازگشت خواهد داشت؛
بابادی
۱۳۹۳-۰۸-۲۰ ۱۳:۲۱:۴۵
واقعا چرا باید استان زرخیز خوزستانم محروم از همه چیز باشد.