۴
تجمع کیوسک داران در مقابل شهرداری اهواز
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۲۲
 
تعدادی از کیوسک داران و روزنامه فروش های اهواز در اعتراض به تغيير شکل و شرايط جديد کيوسک ها و نیز افزايش اجاره بهاي كيوسك ها، در مقابل شهرداري اهواز تجمع کردند.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) به نقل از سدیدنیوز، يکي از اين کيوسک داران که بیش از ۳۵ سال سابقه کار دارد، در توضيح شرايط جديد و اعتراض شان می گوید: طرح جدید ساماندهی کیوسک های مطبوعاتی به هیچ وجه مورد موافقت ما نیست، چرا که درآمد حاصله از این شغل کفاف هزینه های شهرداری را نمی دهد. ضمن آن که کیوسک های جدید به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر فضای بسیار تنگ و آزار دهنده برای کیوسک دار، قابلیت عرضه ی نشریات را نیز ندارند.

یکی دیگر از کیوسک داران که ۸ فرزند دارد و ۳۸ سال است که با این شغل معاش خانواده اش را تأمین می کند نیز در اعتراض به بالابودن هزینه ی یکسان سازی کیوسک های مطبوعاتی معتقد است که درآمد یک کیوسک دار کم تر از آن است که بتواند بیش از ۷ میلیون تومان را برای اجرای این طرح پرداخت نماید.

وی که نسبت به افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ اجازه کیوسک ها نیز معترض است، ادامه می دهد: قریب به چهل سال است که به کیوسک داری مشغول هستم اما نه بیمه شده ام و نه می توانم بازنشسته شوم، اگر شهرداری به فکر زیباسازی شهر است لااقل باید در پرداخت این هزینه ها تا حدی به ما کمک کند.

به گزارش سدیدنیوز به نقل از یک منبع آگاه، در پی اعتراض کیوسک داران، برخی از مسئولین مطبوعاتی استان به شهرداری اهواز مراجعه نموده و طی رایزنی های صورت گرفته، در نهایت مقرر شد که با ایجاد کارگروهی متشکل از مدیر صنف کیوسک داران، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سه تن از اهالی رسانه و مطبوعات، نماینده سازمان بازرگانی، نماینده پارک ها و فضای سبز، نماینده سازمان میادین میوه و تره بار و نیز شهردار و یا نماینده ی شهرداری، طی چند جلسه به معضلات این قشر در اسرع وقت رسیدگی شود.

شایان ذکر است طی مذاکرات صورت گرفته با شهرداری، هرگونه برخورد با کیوسک داران اعم از فسخ قرار داد و لغو امتیاز آن ها تا پیش از برگزاری این کارگروه متوقف خواهد شد.
کد مطلب: 7118
Share/Save/Bookmark
کوروش بابادی
۱۳۹۱-۰۵-۲۰ ۲۳:۳۵:۳۴
با درود. مگه نمیگوید شکل کیوسکها باید تغییر بکنند؟ مسعولین محترم ما هیج حرفی نداریم باشه رو چشممون. ولی بجای 7000000 تومان ما میتوانیم با 2000000 هر شکلی که شما بگوید درست کنیم. چرا باید 5000000 تومان تو جیب اینها بره
علوی
۱۳۹۱-۰۵-۱۷ ۱۷:۳۰:۲۷
بجای ایجاد شغل و کمک چرا کتانباف نون مردم را آجر می کنه؟ خودش با دیپلم شهردار شده ولی نمی زاره یکی با لیسانس دکه داری کنه؟ روزگاره دیگه؟
يك شهزوند
۱۳۹۱-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۵:۳۵
گرچه هيچ ارتباطي با اين صنف و افراد مجموعه آن ندارم اما تا آنجاييكه اهل مطالعه هستم و سالهاست كه روزنامه مورد نيازم را از كيوسكهاي سطح شهر تهيه ميكنم اين قشر در راه اعتلاي فرهنگ جامعه در فصول مختلف سال از هيچ كوششي دريغ نكردند و هميشه در خدمت جامعه براي اطلاع رساني بودند تا جاييكه حتي روزهاي تعطيل و در ايام نوروز به جاي اينكه در كنار خانواده باشند در محل كار و خدمت بجامعه بودند و آسيب پذيرترين قشر و كم توقع ترين قشر جامعه بودند و بخاطر دارم در شايد بيش از 20 سال قبل يكي از همين كيوسك داران بدليل خدمت شبانه روزي و نداشتن مكان مناسب در زمستان آنچنان فعاليت كرد كه بر اثر سرماخوردگي شديد مشكلات ريوي پيدا كرد و جان پاكش را تقديم جامعه مطبوعاتي كرد. بنابرين اگر قرار شود خدمتي از آنان گرفته شود ابتدا بايد بدقت آسيب شناسي و راهكارهاي لازم ديگري را مد نظر قرار داد. آن موقع آنچنان كه شايسته اين قشر زحمتكش است ارايه طريق كرد
مراد بختیاری
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۵:۱۸
با درود بر شما عزیزان
اولا شهردار اهواز بهتر است بجای این کارها که جز زحمت برای این قشر زحمتکش عایداتی ندارد بفکر احقاق حقوق شهروندان از طریق دو در هزار نفت باشد. این حق شهروندان آنقدر هست که در صورت احصا نیازی به بالا بردن صددرصدی اجاره بها نیست. یکنفر از ایشان سوال کند مگر درآمد کیوسک داران چند درصد بالا رفته است. دوم اینکه وجود نماینده پارکها و فضای سبز یا سازمان میادین چه ضرورتی دارد و اینها چه ارتباطی با کیوسک دارند؟ وجود زیباسازی ضروری تر است آقای شهردار!