داخلی ورزشی خبر
۱
سرانه ورزشي در لردگان ۹۶ صدم سانتيمتر است!
شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۳۶
سرانه ورزشي در لردگان ۹۶ صدم سانتيمتر است!
 
ایبنانیوز / مینا شیروانی ناغانی

سرپرست فرمانداري شهرستان لردگان گفت: سرانه ورزشي در شهرستان لردگان ۹۶ صدم سانتي متر مي باشد در حالي كه نرم كشوري يك متر مربع است.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، يدالله خالدي چهارشنبه شب در شوراي اداري لردگان افزود: بخش منج با ۲۰ هزار نفر جمعيت فاقد هرگونه اماكن ورزشي است. 

وي با اشاره به مشكلات خشكسالي و كاهش رونق كشاورزي دراين شهرستان بيان داشت: شهرستان لردگان در بخش تامين آب شرب و كشاورزي با بحران جدي روبه رو است. 

وي اظهار داشت: در سال زراعي ۸۹ -۹۰ ميزان بارش در اين شهرستان نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد كاهش داشته است. 

وي با اشاره به وجود ۸۰۰ حلقه چاه آب كشاورزي و شرب در اين شهرستان، گفت: از اين تعداد بيش از ۲۰۰ حلقه چاه به‌ طور كامل خشك شده است. 

خالدي تصريح كرد: ۱۱۲ روستا از ۳۶۰ روستاي شهرستان لردگان با تانكر سيار آبرساني مي‌شوند. 

وي تأمين آب آشاميدني از چشمه سفيد براي ۱۳۷ روستا و دو شهر در شهرستان لردگان را ضروري دانست و گفت: اين طرح جزو مصوبات دور اول سفرهاي استاني هيات دولت به استان بوده است. 

خالدي با اشاره ظرفيت رودخانه هاي شهرستان و چشمه سفيد خانميرزا، پروز فلارد، سندگان فلارد و آتشگاه لردگان گفت: امور آب استان مي تواند با هدايت اين آبهاي سطحي بخش عمده اي از مشكل كم آبي شهرستان لردگان را مرتفع كند. 

وي با اشاره به برنامه دولت براي احداث چند سد مهم در اين شهرستان اظهار داشت: با احداث سد خرسان۳ در اين شهرستان سه هزار و ۵۰۰ شغل ايجاد مي شود و تحولي عظيم در توسعه همه جانبه شهرستان و استان محسوب مي شود. 

خالدي با بيان اينكه سد خرسان ۳ تاكنون موفق به اخذ مجوزهاي زيست محيطي نشده است، يادآور شد:‌ در صورت اخذ اين مجوزها، به اين پروژه بزرگ رديف اعتباري ملي تعلق مي گيرد.
کد مطلب: 5995
Share/Save/Bookmark
lordegan
۱۳۹۰-۰۴-۱۸ ۲۰:۳۵:۴۰
در مورد كمبود فضاي سرانه ورزشي باید بگویم: در طرح تفصيلي شهر لردگان به خوبي فضاي سبز كافي و فضاي ورزشي كافي در نظر گرفته شده است ولي متاسفانه با رانت خواري تمامي آنها به فضاي مسكوني و تجاري به نفع اشخاص تغيير كاربري داده شده است. از شما و جناب استاندار و فرماندار خواهش مي كنم كمي بررسي بفرمائيد و پيگيري تا دين خود را نسبت به همتباران خود ادا كرده باشيد
با تشكر