۸
صداوسیما علیه خودش و کمال تبریزی، افشاگری کرد
دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۲۰
صداوسیما علیه خودش و کمال تبریزی، افشاگری کرد
 
یک هفته پس از آنکه کمال تبریزی اعتراض بختیاریها نسبت به سریال ضدایرانی سرزمین کهن را ناشی از اختلاف بختیاریها و ضرغامی دانست، یکی از مدیران صداوسیما که در دفاع از ضرغامی گفت: «در صداوسیما سند داریم که از سال ۸۴ بارها به تهیه کننده و کارگردان این اثر تذکر داده شده است که استفاده از شخصیتهای منفی برای بختیاریها حساسیت دارد، با این حال اصرار کردند». 

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، یک هفته پس از آنکه کمال تبریزی اعتراض بختیاریها نسبت به سریال ضدایرانی سرزمین کهن را ناشی از اختلاف بختیاریها و ضرغامی دانست و گفت پخش این سریال بزودی و با پایان یافتن دوره مدیریتی ضرغامی از سر گرفته می شود، سید عباس فاطمی نویسی، مدیر کل طرح و برنامه ریزی و نظارت صداوسیما در جمع اصحاب رسانه گفت: سریال «سرزمین کهن» نیاز به تغییراتی جزیی دارد که قابل رفع است و باید مختصری دوبله در آن صورت بگیرد. اکنون کمال تبریزی درگیر ساخت یک فیلم سینمایی در کرمان است و با اتمام کار او، جلساتی خواهیم داشت و این مساله را حل می کنیم. پخش این سریال جزو تعهدات شبکه سه در سال ۹۳ است. 

وی افزود: ما در صداوسیما سند داریم که از سال ۸۴ بارها به تهیه کننده و کارگردان این اثر تذکر داده شده است که استفاده از شخصیتهای منفی برای بختیاریها حساسیت دارد، با این حال اصرار تهیه کننده و کارگردان در مورد استفاده از شخصیتهای بختیاری و درخواست آنها برای اعتماد کردن به آنها، استفاده گروههای سیاسی پشت پرده از یک موقعیت کوچک، این اتفاقات و حواشی را به دنبال داشت. 

مدیرکل طرح، برنامه ریزی و نظارت صدا و سیما گفت: ما درباره همین سریال «پایتخت» یا آثاری چون «شهر دقیانوس» در مقابل اعتراضها حامی کار بودیم و درباره «سرزمین کهن» نیز به وظیفه خود عمل کردیم. توقف پخش سریالی که برای آن هزینه بسیاری شده و نتیجه رنج چند ساله مدیران سیما است، مورد پسند ما هم نیست و شاید اگر چند اسم تغییر می کرد این اتفاق نمی افتاد. 

به گزارش ایبنانیوز، به نظر می رسد این مدیر صداوسیما که برای دفاع از ضرغامی درصدد افشاگری علیه کمال تبریزی بوده است، بیش از هر چیز علیه مدیریت صداوسیما افشاگری کرده است زیرا اولاً برخلاف تجاهل اولیه، اکنون تأیید کرده اند که از سال ۱۳۸۴ می دانستند که این سریال بر مبنای ضدیت با یکی از اقوام ایرانی یعنی بختیاریها پیش می رود. ثانیاً اذعان کرده اند که به رغم پیشبینی موضوع و اطلاع از حساسیت آن و نیز آگاهی از سوابق جنجالی کارگردان، باز هم به وی اعتماد کرده اند.
کد مطلب: 8280
Share/Save/Bookmark
sss
۱۳۹۳-۰۳-۱۵ ۱۵:۴۱:۴۴
lگر بختیاری نباشد تن من مباد .
این کمال تبریزی پیش خودش چه فکری کرده
تو اصلا به درد نوکری بختیاریها هم نمیخوری.
شقایق
۱۳۹۳-۰۳-۱۱ ۲۱:۵۱:۰۶
اصالت قوم بزرگ بختیاری، مسئله ای نیست که با این قیل و قالهای بیهوده خدشه ای به آن وارد شود، تمام ایرانیان پاک نهاد از دلاوری، روشن ضمیری و میهن دوستی این نژاد اصیل، آگاهند...
جاوید ایران، پاینده باد فرهنگ ایران زمین، زنده باد ایرانی اصیل از هر قوم و از هر رنگ
همه جای ایران سرای من است...
سین طا
۱۳۹۳-۰۳-۰۲ ۲۱:۴۵:۲۱
به نظر من این جریان سرزمین کهن برعکس شد و با همت مردم بختیاری، به نفع بختیاری ها تمام شده است.
یار وطن
۱۳۹۳-۰۳-۰۱ ۲۱:۴۸:۵۸
آقای ضرغامی به قول سعدی:
آنکه در خانه نداند کیست در آسمان چه داند چیست...
چه جوانانی از بختیاری بزرگ فدای کشور عزیزشان شدند تا تو بمانی و نام بزرگشان را فدای اهداف پلید پشت پرده ات نمایی/
زنده باد بختیاری و ماندگار باد شهدای بختیاری
اکبر
۱۳۹۳-۰۲-۲۶ ۰۵:۴۹:۴۱
ضرغامی خودش اهل دزفوله که متاسفانه این فرد و اقوامش با بختیاریهای دزفول چه در رده مسئولین بختیاری و مردم ضدیت و خصومت خاصی دارند. بخاطر همین هم بدش نمیومد چهره قوم بختیاری در این سریال تخریب بشه. ولی کور خوندن
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۱۷:۰۳:۰۹
گزارش بسیار روشنگرانه ای برای مردم بود و یک عذر بدتر از گناه برای صدا وسیما
عماد جعفری پور
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۱۰:۳۰:۰۵
سپاس از این خبر مهم و تحلیل دقیق.
قضیه بسیار جدی تر از آن چیزی است که فکر می کردیم
محمد امین بساک.صالحشهر.گتوند
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۵:۵۱
خیلی برامن جالبه
من زیر پام نفت خوابیده ولی من اینجا باید....
آقای ضرقامی آقای امیر آقایی آقایی تبریزی با پول مردم از اینکارها نکنید
بیایید پولها را صرف پیشرفت ایران کنید ز
نده باد ایرانی و ایران