داخلی حوادث گزارش
۲
معلم فداکار و سه دانش‌آموز لرستانی قربانی چه شدند؟
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۳
معلم فداکار و سه دانش‌آموز لرستانی قربانی چه شدند؟
 
شاید اگر مسئولان ذی‌ربط به جای اتهام‌زنی به خبرنگاران از اتفاقی که برای این جوان ۱۸ ساله معمولانی افتاد درس می‌گرفتند، امروز این معلم فداکار و سه دانش‌آموز به جای خوابیدن درسینه قبرستان بر سر کلاس درس حاضر بودند
چند ماهی است مردم لرستان شاهد اتفاقات ناخوشی در حوزه بهداشت و درمان هستند که جا دارد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به آن پاسخ دهند، البته این به معنای نادیده گرفتن خدمات انجام شده نیست.

به گزارش آژانس خبری بختیاری(ایبنانیوز) به نقل از فارس، چند ماهی است که مردم استان لرستان شاهد خبرهای ناخوشی در حوزه بهداشت و درمان هستند که آخرین مورد مربوط به حادثه غم‌انگیز فوت کودک چهار ساله و سه دانش‌آموز و معلم فداکار لرستانی است که به دلیل نبود امکانات در بیمارستان پلدختر و درمانگاه ویسیان اتفاق افتاد است.

در یکی از این حوادث معلم فداکار برای نجات جان شاگرد با کمک دو دانش‌‎آموز دیگر به خاطر کمبود امکانات در درمانگاه ویسیان با اتومبیل شخصی اقدام به انتقال دانش‌آموز مجروح به مرکز استان می‌کند، ولی متاسفانه در منطقه شوراب دچار حادثه سیل شده و همگی در رودخانه کشکان غرق می‌شوند که پیکر این معلم دلسوز پس از ۱۴ روز در رودخانه پیدا شد.

با گذشت چند هفته از این حادثه برخی صحبت‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در توجیه اینکه چرا این دانش‌آموز با آمبولانس انتقال داده نشده، باعث رنجش مردم استان شده است. در پاسخ این مسئولان که بیان می‌کنند انتقال بیماران به مرکز استان از طریق آمبولانس فقط مربوط به مجروحان تصادفی و بیمارانی است که با خطر مرگ روبرو هستند، باید گفت مگر نه این است که قبل از این اتفاق غم‌انگیز جوان ۱۸ ساله معمولانی که در سانحه تصادف به شدت مجروح شده بود، به خاطر نبود این امکانات با وانت‌بار به مرکز استان اعزام شد؟!

شاید اگر مسئولان ذی‌ربط به جای اتهام‌زنی به خبرنگاران از اتفاقی که برای این جوان ۱۸ ساله معمولانی افتاد درس می‌گرفتند، امروز این معلم فداکار و سه دانش‌آموز به جای خوابیدن درسینه قبرستان بر سر کلاس درس حاضر بودند و خانواده‌های آنها در غم از دست دادن این عزیزان داغدار نمی‌شدند.

البته این تنها ماجرا نبود، امکانات در مراکز درمانی نیست، بلکه هفته گذشته نیز یک کودک چهار ساله در پلدختر به خاطر نبود پادزهر، جان خود را از دست داد.

* با کمبود راننده آمبولانس روبه‌رو هستیم

طهماسب نظری در سفر اخیر خود به پلدختر در شورای بهداشت و امنیت غذایی گفت: مناطق افرینه و معمولان پلدختر از جمله مناطقی هستند که با کمبود پزشک مواجه‌ هستند و شهر معمولان به جای اینکه سه پرستار داشته باشد، یک نفر دارد و مجبور هستیم از نیروهای رده پایین‌تر استفاده کنیم.

وی از جذب پرستار در مراکز افرینه، پاعلم و معمولان خبر داد و گفت: این نیروها برای حل مشکلات درمانی به خصوص تزریقات و پانسمان جذب می‌شوند.

نظری با اعلام اینکه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با وجود جذب نیروهای زیاد طی سال‌های گذشته با کمبود نیروی ماهر روبه‌روست، افزود: متاسفانه این نیروها با عناوین خدماتی جذب ولی امروز سر از جاهای دیگر در آورده‌اند.

این مسئول اظهار داشت: ۳۰ درصد از نیروهایی که تحت عناوین نیروهای خدماتی و اداری جذب دانشگاه علوم پزشکی شده‌اند، امروز در پست‌های دیگری خدمت می‌کنند.

نظری تصریح کرد: این مشکل امروز به یک معظل تبدیل شده است، به حدی که آمبولانس‌های ما راننده ندارند و به محض اینکه بخواهیم یک نیرو را جابجا کنیم، صدای خیلی‌ها بلند می‌شود.

*دستگاه‌های مقصر در حادثه سیلاب شوراب باید پاسخگو باشند

استاندار لرستان با بیان اینکه اقدام این معلم فداکار در تاریخ استان لرستان به ثبت می‌‏رسد، گفت: یک تیم تخصصی به منظور بررسی این موضوع و علت اصلی حادثه در حال بررسی موضوع هستند و دستگاه‏هایی که در این حادثه مقصر شناخته شوند، باید پاسخگو باشند.

هوشنگ بازوند یادآورشد: اما آنچه مهم است، اجر و پاداش عمل این معلم فداکار نزد خداوند است؛ بنابراین جوانان ما باید از فداکاری این معلم بزرگ درس بگیرند.

۲۸ مهرماه امسال کاظم صفرزاده، معلم فداکار لرستانی، به همراه سه دانش‌آموز بر اثر سیلاب در رودخانه کشکان‌رود لرستان غرق شدند. جسد این معلم فداکار همزمان با تاسوعای حسینی پس از ۱۴ روز در منطقه ویسیان خرم‌آباد پیدا شد.
کد مطلب: 8389
Share/Save/Bookmark
مژده
۱۳۹۳-۰۸-۲۲ ۱۲:۲۴:۳۸
نبود و کمبود پایگاههای امداد ونجات هوایی در کوهستانهای بلند زاگرس حالا حالاها حادثه می افریند.کمبود نیروی انسانی ودرمانگاه هم که بجای خود
وحید دهکردی
۱۳۹۳-۰۸-۲۱ ۱۳:۰۷:۰۱
به نام یزدان پاک
درود بر همه
من از بیگانگان هرگز ننالم
که با من هر چه کرد آن آشنا کرد.............
.
.
.
.
.
.
.
.