همایش «افتو ولایت؛ جایگاه تشیع در بختیاری» در اصفهان برگزار شد
سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
همایش «افتو ولایت؛ جایگاه تشیع در بختیاری» در اصفهان برگزار شد
 
همزمان با ميلاد مولود كعبه، امام عدل علي (ع) و روز پدر، همایش «افتو ولایت؛ جایگاه تشیع در بختیاری» از سوی بختیاری های اصفهان در تاریخ ۱/۲/۹۵ در سالن مجموعه فرهنگی شهيد آويني (باشگاه كارگران) اصفهان برگزار شد. 

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، این همایش فرهنگی که توسط انجمن همدلی ﺯﺍﮔرس تباران استان اصفهان برگزار و با استقبال افراد زیادی از جامعه بختیاری اصفهان روبرو شده بود، سخنرانان به تبیین ابعاد مختلف فرهنگی و تاریخی تشیع در منطقه بختیاری پرداختند. «تشیع در بختیاری از نگاه تاریخی»، «تشیع و حب علی (ع) در ادبیات و شعر بختیاری» و «تشیع و حب علی (ع) در هنرهای تصویری بختیاری» از جمله موضوعات مورد توجه سخنرانان بود.

در این همایش همچنین هنرمندان بختیاری به شعرخوانی و اجرای قطعات موسیقی پرداختند. در پايان اين همايش از خانواده شهيد كاظمی يكي از شهداي مدافع حرم با اهدا لوح تقدير به عمل آمد. 

گفتنی است جامعه بختياري يك جامعه شيعه مذهب است و انجمن همدلي ﺯﺍﮔرس تباران به جهت همدلي بيشتر بين مردمان جامعه ﺯﺍﮔرس تبار و ترويج و آشنايي بيشتر جوانان با پيشينه فرهنگي - مذهبي اقدام به برگزاري اين همايش نموده است.
تصاویر مرتبط:


کد مطلب: 8532
Share/Save/Bookmark